Osteopatinin Fizik Tedaviden Farkı

Osteopati ve fizik tedaviyi birbirinden ayıran özellik osteopatide sadece ağrıya neden olan bölgeye tedavi uygulanmaz, ağrı nedeni araştırılır ve ağrıya sebep olan etmenler ortadan kaldırılmaya çalışılır.

Osteopatiyi Fizik Tedaviden Ayıran Özellikler:

Fizyoterapide sadece hastanın ağrıyan bölgesine bakılıyor. Sorun diz ekleminde ise o bölgeye uygulama yapılıyor. Ağrıyı azaltıp hareketleri artırmaya yönelik egzersizler,masajlar uygulanıyor. Uygulama ise tamamen ağrıyan bölgeye özel oluyor.

Osteopatide ise ağrının nedeni araştırılıyor ve sebep olan etmenler ortadan kaldırılmaya çalışılarak tedavi ediliyor.

Osteopati,her tip (ortopedik,nörolojik,romatizmal vs.) hastaya uygulanabiliyor. Çocuklardan yaşlı hastalara kadar her yaş grubu osteopatinin faydalarından yararlanabiliyor.

Sıklıkla omurgayla ilgili problemlerde başvurulan bir yöntem olan osteopatinin en önemli avantajlarından biri de hiçbir alete gerek duyulmadan elle,hastaya dokunarak yapılması. Hastaya ellerle temas edildiği için,osteopatinin psikolojik olarak da rahatlatıcı bir özelliği bulunmaktadır.

Fzt. Gülsen Ersözlü

Total
0
Shares
Related Posts

Gençler Brakiterapiyi Daha Fazla Tercih Ediyor

Genç hastalar brakiterapiyi daha fazla talep ediyor. Prostat kanserine 60 yaşın altında yakalanmış hastalarda prostat brakiterapisi daha az yan etkilere sahip olduğu için tedavi sonrası normal hayat geri dönüşün hızı çok yüksek.
Total
0
Share