Otizmde İlaç Tedavisi ve Korunma Yöntemleri Nelerdir?

İlaç Desteği

Otizm hastalığı olan çocukların tedavisinde kullanılan ilaçlar otizmle beraber görülen bazı belirtileri kontrol altına almak ve tedavi etmek amaçlı kullanılmaktadır. Örnek vermek gerekirse; kendine zarar verme eğilimi, dikkat dağınıklığı ve problemleri, epilepsi ve hiperaktivite ve depresyon gibi. Bu hastalıkların tedavisinde kullanılan ilaçlar sadece bir doktor, nörolog veya psikiyatr tarafından tavsiye edilebilir. İlaçlar, doktor kontrolü altında kullanılmalıdır.

Önlem ve Korunma

Otizmi önlemek için hiçbir yol yoktur. Otizm tedavi edilebilir ve çocukların tedavi ile gelişmiş dil ve sosyal becerileri olabilir. Çocuğunuza otizm tanısı konmuş ise, çocuğunuz için bir tedavi stratejisi oluşturma hakkında çocuk doktorunuza danışın. Unutmayın, çocuğunuz için tedavilerin en iyi kombinasyonunu bulana kadar birkaç farklı tedavi denemesi gerekebilir.

Total
0
Shares
Related Posts
Read More

Frajil X Sendromu Nedir ?

Kızlara göre, erkek çocuklarında daha sık görülen Frajil X Sendromu'nun iki cinsiyet üzerinde yarattığı etki de farklı. Kızlarda gelişim ve konuşma gecikmelerine, erkeklerdeyse zihinsel engele ve otizme yol açıyor.

Otizm Nedir ve Belirtileri Nelerdir?

Otizm Nedir? Bir grup gelişimsel problem olarak adlandırılan otizm hastalığı erken çocukluk döneminde, genellikle 3 yaş öncesi dönemde…
Total
0
Share