Rauf Denktaş 88 Yaşında Vefat Etti

KKTC’nin kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş 88 yaşında hayatını kaybetti.

Yakındoğu Üniversitesi Hastanesi’nin yoğun bakım servisinde 9 Ocak Pazar gününden bu yana tedavi gören KKTC’nin 1. Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş,vefat etti.

İç organlarında dün yetersizlik başgösteren Denktaş,bu sabah itibarıyla solunum cihazına,akşam saatlerinde ise diyalize bağlanmıştı.

Denktaş’ın vefatı,oğlu Demokrat Parti Genel Başkanı Serdar Denktaş,Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu,Başbakan İrsen Küçük’ün de katıldığı basın toplantısında hastane başhekimi Dr. Sevim Erkmen tarafından açıklandı.

Denktaş’ın 24 Mayıs’tan itibaren yaşadığı sağlık sürecinden söz eden Erkmen,”Yoğun ve başarılı bir tedavi süreci,kurucu cumhurbaşkanımızı,önceden varolan kalp-akciğer sorunu ve ileri yaşın da etkisiyle ancak 8 ay yaşatabilmiş,maalesef bu akşam saat 22.00 itibariyla Hak’kın rahmetine kavuşmuştur. YDÜ ailesi olarak kendilerine Allah’dan rahmet,yaslı ailesine sabırlar diliyoruz. Tüm ulusumuzun ve Türk dünyasının başı sağolsun” dedi.

Kaynak:ntvmsnbc.com

Sağlık Editörü

Total
0
Shares
Related Posts

Ankilozan Spondilit

Omurga romatizmaları arasında en sık görülen ve en ağır formun özel ismidir.

Kadın Genital Organ Estetiği

Cinsel organlarının şeklinden veya cinsel ilişki sırasında yaşadığı sorunlardan ötürü rahatsızlık duyan kadınların sayısı gün geçtikçe artmaktadır.
Total
0
Share