Sigara Ölüm Paketlerinde Satılacak!

Yaşamanın , sağlığın ve hayatın , ölüm ve sakatlık satarak para kazanmaktan daha değerli olduğunu gören ve böylesi bir insani hayatı var etmek için emek harcayan herkesi Sağlık Bakanlığı’nın bu politikasına destek vermeye davet ediyoruz .

AA

Türk Toraks Demeği,başta sigara olmak üzere tütün ürünlerinin albenili ve reklam gücü yüksek paketler yerine tek renk ve tercihen kara paketlerde satılmasını amaçlayan "Düz Paket "uygulamasına destek verdi . Türk Toraks Derneği ‘ nden yapılan açıklamada,tütün kontrolünün temellerinin atıldığı 1990 ‘ lı yıllardan günümüze uygulanan politikalarla Türkiye ‘ nin dünyada örnek gösterilen ülkeler arasına girdiği belirtildi . Ancak ulaşılan noktanın yolun sonu olmadığı vurgulanan açıklamada,hedefin,tütünsüz Türkiye olduğu kaydedildi .

Tütün ürünlerinin Türkiye Cumhuriyeti sınırlarından içeri girmesini ve Türkiye ‘de tütün üretiminin tümüyle sonlanmasının amaçlandığı belirtilen açıklamada,söz konusu hedef bugün için imkansız gibi görünse de aslında 2020 ‘ li yıllarda Finlandiya ve Avustralya ‘ nın bu durumu kendileri için hedef olarak koydukları ve bu hedefe ulaşmak için kararlı adımlar attıkları Türk Toraks Derneği’nden yapılan açıklamada,"Hiç kuşku yok ki "Tütünsüz Türkiye”hedefine ulaşmanın ilk adımı,tütün kontrol reçetelerini eksiksiz ve etkin uygulamaktan geçmektedir.
“Düz Paket “uygulaması ile başta sigara olmak üzere tütün ürünlerinin albenili ve reklam gücü yüksek paketler yerine tek renk ve tercihen kara paketlerde satılması amaçlanmaktadır . Bu uygulama sayesinde tütün ürünlerinin satışını arttıran reklam unsurunun ortadan kalkması ve sigara / tütün ürünlerinin ölümle güçlü ve etkili bir şekilde özdeşleşmesi amaçlanmaktadır . Ne mutlu ki 2024 Mart tarihleri arasında Singapur ‘ da düzenlenen Dünya Tütün veya Sağlık Kongresi ‘ ne katılan Sağlık Bakanı Sayın Recep Akdağ,dünya basının önünde * Düz Paket ‘ uygulamasını desteklediğini açıklamıştır.

Yaşamanın,sağlığın ve hayatın,ölüm ve sakatlık satarak para kazanmaktan daha değerli olduğunu gören ve böylesi bir insani hayatı var etmek için emek harcayan herkesi Sağlık Bakanlığı’nın bu politikasına destek vermeye davet ediyoruz .

Diğer sigara içerikleri için tıklayınız.


Sağlık Editörü

Total
0
Shares
Related Posts

Aşırı Heyecan Erken Boşalma Nedeni mi?

Erkeklerdeki cinsel fonksiyon bozuklukları içinde en sık görülen erken boşalma sorununu tüm yönleriyle sizin için Acıbadem Bakırköy Hastanesi'nden Ürolog Burak Özkan'a sorduk.

Açlıktan Ölmeden Kilo Vermenin 4 Yolu

Kilo vermeyle ilgili gün yok ki yeni bir haber çıkmasın karşımıza. Siz siz olun çözümü mucizelerde aramayın. İşte size kilo vermeyle ilgili bilinen ama önemi çoğu zaman gözardı edilen 4 önemli tüyo.
Total
0
Share