Saçları Tamamen Dökülenlere Saç Ekimi Yapılır mı?

Saç ekimi bölgesel dökülmelerde uygulanabiliyor. Çünkü saçlı bölgedeki kökler almıyor, ardından saçsız bölgelere yerleştiriliyor.

Saç ekimi bölgesel dökülmelerde uygulanabiliyor. Çünkü saçlı bölgedeki kökler almıyor,ardından saçsız bölgelere yerleştiriliyor. Bu nedenle saçları tamamen dökülen kişilerin saç ektirme şansları yok!

FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu):

Saç köklerinin özel ince uçlu iğnelerle ense üzerinden ya da vücudun belirli bölgelerinden tek tek alınarak seyrelmiş ya da tamamen dökülmüş olan bölgeye nakledilmesidir. Ense üzerinde dikiş olmadığı için,dikiş izi de söz konusu değildir.

Doğru uygulanmış FUT veya FUE yöntemlerinin,sonuçlan bakımından birbirinden farkı yoktur. Eğer saç çizgisi doğru hazırlanmış ve yönlendirilmeleri doğru yapılmış ise her iki yöntemin de sonuçları doğal görünmektedir.

Doç. Dr. Şükrü Yazar

Total
0
Shares
Related Posts

Kırmızı Göz Hastalığına Dikkat!

Son günlerde sıkça rastlanan ve halk arasında “Kanlı Göz” olarak nitelendirilen adenoviral konjonktivit hastalığı ile ilgili bilinmesi gerekenler...

Çocukları Dudaktan Öpmeyin!

Genç bir kızın babasını ' dudaktan öpmesi', bilinçdışında var olan karışık duyguların ortaya çıkmasına ve cinsel hayatı üzerinde hatalı kodlamalara yol açabilir.
Total
0
Share