Sağlık Bakanı H3N2 Grip Virüsü Hakkında Açıklamada Bulundu

Rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın 3 gün istirahat ederek bol sulu gıdalar almasını ve hekimin tavsiyesine uymasını öneriyorum.

Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu,"Vatandaşların olabildiğince sulu gıdalar alması,temiz havada dikkatli bir şekilde olmalarını istiyoruz. Üşütmemelerini,kalabalık ortamlarda dikkatli olmalarını istiyoruz. Öğrencilerimizin okula,çalışanlarımızın işlerine sakın gitmeyin salgın var gibi bir cümleyi asla şu anda söyleyecek bir durum söz konusu değil. Öğrencilerimiz okula,çalışanlarımız işlerine devam edecek. Rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın da 3 gün istirahat ederek bol sulu gıdalar almasını ve hekiminin tavsiyelerine uymasını öneriyorum. Şu anda herhangi bir salgın söz konusu değil,her yıl karşılaştığımız olan durumlardan biri"şeklinde konuştu.

Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu,Her sene olduğu gibi bu sene de bugünlerde bir grip piki yaşıyoruz. Yaşanan grip pikinde herhangi bir olağanüstü sıkıntı söz konusu değildedi.

"HASTANELERDE KIŞ AYLARINDA YOĞUNLUK HER SENE VAR"

Gazetecilerin hastanelerde yaşanan yoğunlukla ilgili sorusu üzerine Bakan Müezzinoğlu,"Mevsim gereği hastanelerde bu aylarda yoğunluk söz konusu. Her yıl yaşanan yoğunluğun dışında bir yoğunluk yaşanması söz konusu değil. Biraz da toplumsal duyarlılık artınca yoğunluk da artıyor. Bir an önce hekime gideyim değil de bir an önce dikkatli olayım bol sulu gıdalar alayım,üşütmeyeyim koşullarına birazcık daha dikkat edilmeli"dedi.

Kaynak:İHA

Sağlık Editörü

Total
0
Shares
Related Posts

Anne Karnında Radyasyona Maruz Kalan Çocuklar

Yapılan çok sayıda bilimsel çalışmanın sonuçları incelendiğinde, anne karnında radyasyona maruz kalan ya da radyasyona maruz kalmış ebeveynlerden doğan çocukların nörolojik açıdan en çok zarar gören bireyler olduğu görülmektedir.

Milli Kayakçı Aslı Nemutlu Hayatını Kaybetti

ALP Disiplini Milli Takım oyuncusu Aslı Nemutlu hafta sonu düzenlenecek Türkiye Gençler Kayak Şampiyonasına hazırlandığı Erzurum Konaklı kayak merkezinde dengesini kaybedip düşerek boynunu kırdı.
Total
0
Share