Silikon Emzirirken Patlayabilir Mi?

Teknolojik olarak bu protezler, içindeki silikonu sızdırmayacak şekilde yapılmıştır.

SİLİKON SIZDIRMAZ

Peki meme büyütme operasyonlarında kullandığınız belirli bir teknik var mı?

Meme büyütme ameliyatlarında göğsü iki şekilde büyütüyoruz. Ya silikon protezler takıyoruz ya da yağ enjeksiyonu yapıyoruz. Karın ve basenlerden aldığımız yağları memeye enjekte ediyoruz. Bu yağlan,meme dokusuna enjekte ederken,süt bezlerinin olduğu bölgeye değil,göğüs kasının ve meme bölgesinin altındaki bölgeye enjekte ediyoruz. Böylece silikon,süt bezlerinden uzak kalıyor,hem emzirmeyi etkilemiyor hem de sarkma daha az oluyor.

Silikon emzirirken patlayabilir mi?

Teknolojik olarak bu protezler,içindeki silikonu sızdırmayacak şekilde yapılmıştır. Yani çocuğu emzirirken süte karışma riski yoktur,güvenlidir. Hastalar rahatlıkla emzirebilir.

SİLİKONLU MEME DAHA ÇOK ŞİŞMEZ

Hamilelik öncesi silikonu aldırmak gerekir mi?

Silikonu,küçük memeleri büyütmek amacıyla kullanıyoruz. Diyelim ki;18 yaşındaki bir kız,memesini büyütmek amacıyla silikon taktırmak istiyorsa,ne zaman evleneceği ve ne zaman bebek dünyaya getireceği belli değilse o zaman hemen silikon ameliyatı yapıyoruz. Silikonun varlığı hiçbir zaman emzirmeyi etkilemiyor.


Silikonlu meme hamilelikte daha çok mu şişer?

Böyle bir şey yok! Silikonu küçük memede kullanırken,aslında memeyi olması gereken büyüklüğe,hacme getiriyoruz. Normal bir meme,emzirmenin etkisiyle ne kadar hacimleniyorsa,silikonlu meme de o kadar hacimleniyor.

Doç. Dr. Şükrü Yazar

Total
0
Shares
Related Posts

Neden Onu Seçtim?

Evleneceğimiz veya birliktelik yaşayacağımız insanı neye göre seçiyoruz? O beyaz atlı prensimiz-sindirellamız mı gerçekten?
Total
0
Share