Yenenler Anlatıyor

Meme kanserini yenmiş hastalar; hastalık ve iyileşme sürecini anlatıyorlar.

Arzu Atik,37 (Bankacı)

"Bu hastalığı yenmenin en önemli adımı ‘moral,motivasyon ve yaşama sevinci’. Unutmamalıyız ki kanser,erken teşhis,doğru tedavi ve pozitif yaşam anlayışıyla yenilebilecek bir hastalık. Ben bunu başaracağıma inandım ve hayata umutla devam ediyorum…"


Devamı için tıklayınız

Ayşin Beyka,50 ( Emekli)

"Hastalık bana inanmayı,güvenmeyi ve şükretmeyi öğretti."

"Kanserle mücadele sürecinde,herkesin ismini bile ağzına almaktan korktuğu bir hastalığı her şeyi ile yaşamış olmak bana inanmayı,güvenmeyi ve şükretmeyi öğretti.

İyileşeceğime dair inancımı hiç kaybetmedim. Doktorlarıma güvendim. Sahip olduğum her şey için şükrettim. ‘Ben kanseri yendim’ demek yerine,bu hastalıkla beraber yaşamayı öğrenmeyi seçtim."


Devamı için tıklayınız

Ester Sisa,66 (Ev Hanımı)

Niye ben? sorusunu hiç aklıma getirmedim.

"Bedenime,eşzamanlı olarak üç ayrı düşman girmiş,beni ele geçirmeye çalışıyordu. Ben de dizginleri ele almaya karar verdim. Çocuklarıma,elimde olmadan bırakacağım bu hastalıklı gen mirasımın yanına,mücadele gücü,cesaret ve umut gibi olumlu düşünceleri de eklemeye karar verdim."


Devamı için tıklayınız

Sağlık Editörü

Total
0
Shares
Related Posts

Kulak çınlamasında ne zaman doktora başvurulmalı?

Kulak çınlaması, yaş ve cinsiyet gözetmeksizin toplumun yüzde 10-15’inde görülüyor. Sürekliliği halinde uykusuzluk, sinirlilik, huzursuzluk ve bazı klinik depresyonlara neden olabilen kulak çınlamalarının vakit kaybetmeden tedavi edilmesi gerekiyor.

Özkan Uğur Kanser Tanısı Aldı

Türk pop müziğinin en önemli gruplarından MFÖ’nün sevilen üyesi Özkan Uğur, kanser tanısı aldı. İki ay önce lenf kanseri teşhisi konan Uğur’un 10 gün içinde kemoterapi tedavisine başlayacağı öğrenildi.
Total
0
Share