Yürüyen merdivenler bir süre yürümeyecek!

Sağlık Bakanlığı, Dünya Yürüyüş Günü etkinlikleri kapsamında, fiziksel aktivitenin önemine dikkat çekmek için alışveriş merkezlerindeki yürüyen merdivenlerinin 3 Ekim günü öğle tatilinde durdurulmasını istedi.

Sağlık Bakanlığı,3-4 Ekim “Dünya Yürüyüş Günü”kapsamında çeşitli etkinlikler düzenleyecek. Bakanlık,fiziksel aktivite konusunda farkındalığı artırmak için tüm sağlık müdürlükleri ile halk sağlığı müdürlüklerine açık havada etkinlik düzenlemesi tavsiyesinde bulundu. Bakanlık ayrıca halkın etkinliğe katılımını artırmak için de her şehre özgü sloganların kullanılmasını istedi.

Bakanlığın “Obezite ile Mücadele”kampanyası çerçevesinde,bu yıl tüm illerde yürüyüş düzenlenecek.

Sağlık bakanlığı Dünya Yürüyüş Günü etkinlikleri için Alışveriş Merkezleri Derneği ile işbirliği yaptı.

3 Ekim Çarşamba günü Türkiye’deki alışveriş merkezlerindeki yürüyen merdivenlerin 13.00-13.15 saatleri arasında durdurulmasını öneren Bakanlık,merdivenlerin yanına da fiziksel aktivitenin önemiyle ilgili tanıtıcı afişler asacak.

Bakanlığın bu önerisine alışveriş merkezlerden olumlu yanıt gelmeye başladı. Tüm alışveriş merkezleri bu çağrıya katılmaya karar verirse,3 Ekim’de 15 dakikalığına yürüyen merdivenler çalışmayacak.

Ankara’da Sağlık Bakanlığı ile Ankara Büyükşehir Belediyesi ortaklığında 3 Ekim’de Altınpark’ta açık hava etkinliği düzenlenecek.

Etkinlikte belediye görevlileri halka “adımölçer”dağıtacak,parkın bin 800 metrelik parkurunda,katılımcılar yürüyüş yapacak. Katılımcıların çeşitliliğini artırmak için üniversitelerden sivil toplum örgütlerine çok sayıda kuruluş etkinliğe davet edildi.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın da Ankara’daki yürüyüşe katılacağı belirtildi.

Sağlık Editörü

Total
0
Shares
Related Posts

Kakaonun Gücü!

Bilim adamıları , çikolata tüketiminin kadınlarda kalp ve damar hastalıklarıyla felç riskini azalttığını ortaya çıkardı .
Total
0
Share