Zayıf Kalmanın Bedelini Ağır Ödemeyin

Hamileliklerde sağlıklı olmayan diyetlerle sağlıklarını tehlikeye atan anne adayları artmakta.

Gebelikte kilo almamak için yeterli beslenmeyen anne adayları,bebeklerine en büyük kötülüğü yapıyor. Diyet düşük ve bebekte gelişme geriliğine yol açıyor. Hamile kadınların besinlerine dikkat etmesi gerekir,her gün üç bardak süt veya yoğurt tüketmenin önemli olduğunu unutmamalılar.

Hamilelik süresince kilo almamak hatta diyet yapmak bebeğinizin ölü ya da gelişme gerilikleriyle doğmasına yol açabilir. Hem hamilelik hem de lohusalık döneminde birçok kadın zayıflama talebiyle diyetisyenlere gelir. Bu süreçte zayıflamak sadece anne için değil bebek için de ölümcül sonuçlar doğurabilir. Annelerin uzun süre susuz ve aç kalmamaları gerekiyor. Bebek bundan çok büyük zarar görür. Tehlike o kadar büyük ki,sağlıklı giden hamilelik düşükle sonuçlanabilir.

Lohusalıkta sütü kesiyor
Emzikli kadınlarda da diyet konusu önemli bir konudur. Ağır diyetler anne sütünü olumsuz etkiler. Lohusalıkta rejim hem anne hem bebek için sakıncalıdır. Çünkü bebek için hayati bir öneme sahip ilk 6 ay anne sütünü kesmek bebeğe yapılacak en büyük kötülük olacaktır.

Dyt. Ercan Kaplan

Total
0
Shares
Related Posts
Total
0
Share