Dolgu maddeleri ile gençlik bir adım ötede

Gülünce iyice belirginleşen kırışıklıklar, alnınızdaki çizgiler yaşanmışlıkların hatırası olsa da kaderiniz değil.

Günlük bakımınızı ihmal etmeseniz de belirli bir yaştan sonra özellikle burun kanatlarından dudaklara inen çizgilerin derinleşmesi yüzünüze yorgun bir ifade katar.

Dermokozmetoloji dünyasındaki son gelişmelerle hem hızlı,hem acısız,hem de kolay şekilde zamanın izlerini silmek mümkün.

Kısa sürede çizgileri yok etmeyi amaçlayan yöntemlerden biri olan dolgu malzemeleri ve tekniklerini seçin ve aynadaki görüntünüzle hep dost olun.

Dolgu Uygulaması nedir? Nasıl uygulanır?

İnsanlar yaşlandıkça,derinin altında bulunan kolajen ve elastik lifler kırılmaya ve eskimeye başlar,ayrıca bu liflerin ve hyaluronik asit üretiminin de azalmasıyla kırışıklıklar giderek derinleşir. Bu kırılmalar doğal yaşlanma sürecimizin bir parçası olmakla birlikte,fazla kaş çatma,gözleri kısarak bakmak,sigara içmek,gülümsemek ve diğer yüz mimikleri de kırılmalara katkıda bulunurlar. Yüz kırışıklıklarını doldurmak için en geniş çapta kullanılan işlem,hyaluronik asit tedavisidir. Ciltte bulunan hyluronik asitten yararlanılan dolgu maddeleri son yıllarda en çok tercih edilen ve kullanılan yöntemdir. Bu doğal asit,dokunun su tutmasını sağlar,hacim ve nem kazandırır. İstenen düzeyde düzelme elde etmek için cilde hacim ekler. Cildin su tutma kapasitesini artıran doğal madde hyaluronik asit enjeksiyonları 10 dakika gibi ağrısız diyebileceğimiz basit kolay bir tekniktir.

Dr. Hülya Sağlam

Total
0
Shares
Related Posts

Endometriozis: Bilinmeyenlerle Dolu Bir Hastalık

Rahmin iç tabakasına ait hücrelerin vücutta başka bölgelerde özellikle de karın içerisinde görülmesi anlamına gelen endometriozis (çikolata kisti), kısırlığın da önemli nedenleri arasında sayılıyor.

Migren Aşırı Duyarlı ve Titiz İnsanların Kaderi

Yoğun bir iş gününün sonunda ya da uykusuz kaldığınız bir gecenin sabahında yaşadığınız önemli bir sağlık sorunu...Farklı nedenlerle meydana gelebilse de özellikle migrenin temelinde çoğu zaman mükemmeliyetçilik, aşırı duyarlılık ve titizlik yatıyor.
Total
0
Share