Dolgu maddeleri ile gençlik bir adım ötede

Gülünce iyice belirginleşen kırışıklıklar, alnınızdaki çizgiler yaşanmışlıkların hatırası olsa da kaderiniz değil.

Günlük bakımınızı ihmal etmeseniz de belirli bir yaştan sonra özellikle burun kanatlarından dudaklara inen çizgilerin derinleşmesi yüzünüze yorgun bir ifade katar.

Dermokozmetoloji dünyasındaki son gelişmelerle hem hızlı,hem acısız,hem de kolay şekilde zamanın izlerini silmek mümkün.

Kısa sürede çizgileri yok etmeyi amaçlayan yöntemlerden biri olan dolgu malzemeleri ve tekniklerini seçin ve aynadaki görüntünüzle hep dost olun.

Dolgu Uygulaması nedir? Nasıl uygulanır?

İnsanlar yaşlandıkça,derinin altında bulunan kolajen ve elastik lifler kırılmaya ve eskimeye başlar,ayrıca bu liflerin ve hyaluronik asit üretiminin de azalmasıyla kırışıklıklar giderek derinleşir. Bu kırılmalar doğal yaşlanma sürecimizin bir parçası olmakla birlikte,fazla kaş çatma,gözleri kısarak bakmak,sigara içmek,gülümsemek ve diğer yüz mimikleri de kırılmalara katkıda bulunurlar. Yüz kırışıklıklarını doldurmak için en geniş çapta kullanılan işlem,hyaluronik asit tedavisidir. Ciltte bulunan hyluronik asitten yararlanılan dolgu maddeleri son yıllarda en çok tercih edilen ve kullanılan yöntemdir. Bu doğal asit,dokunun su tutmasını sağlar,hacim ve nem kazandırır. İstenen düzeyde düzelme elde etmek için cilde hacim ekler. Cildin su tutma kapasitesini artıran doğal madde hyaluronik asit enjeksiyonları 10 dakika gibi ağrısız diyebileceğimiz basit kolay bir tekniktir.

Dr. Hülya Sağlam

Total
0
Shares
Related Posts

Sağlıklı beslenme için altın kurallar nelerdir?

Sağlıklı beslenme yeterli ve dengeli beslenmedir.Vücudumuzu oluşturan hücrelerin düzenli ve dengeli çalışması için besin öğelerinden yani yağlar, karbonhidratlar, proteinler, vitaminler ve minerallerden yeterli miktarda almalıyız.

Aşılama mı Tüp Bebek mi?

Bilindiği gibi yapılan araştırmalarda gösterilebilir hiçbir problemi olmayan yani açıklanamayan kısırlık tanısı alan çiftler için ilk yaklaşım,birkaç kez aşılama ve eğer sonuç alınamazsa tüp bebek tedavilerine geçilmesidir.
Total
0
Share