Zayıf Kalmanın Sırrı Ne?

Kimimiz gün boyunca yarı aç dolaşırken, kimileri hiç diyet yapmadıkları halde uzun yıllar formlarını koruyabiliyor. Üstelik zora zahmete girmeden!

Kimimiz gün boyunca yarı aç dolaşırken,kimileri hiç diyet yapmadıkları halde uzun yıllar formlarını koruyabiliyor. Üstelik zora zahmete girmeden!

Düşük kalori ve düşük yağ içeren beslenme programını takip ediyorlar

Yağlı besinlerden uzak durmaya ve çok kalorili besinlerle karınlarını doyurmamaya dikkat ediyorlar. Çünkü biliyorlar ki bu tür besinler içerdikleri yüksek kalorinin yanı sıra yağ ve karbonhidrat miktarının fazlalığından dolayı çabuk acıkmalarına ve açlık krizleri geçirmelerine neden oluyor.

Az ancak sık besleniyorlar

Metabolizmalarının iyi çalışması ve şeker dengesinin kurulması için aç kalmamaya ve az beslenmeye özen gösteriyorlar. Bunun için günde 3 ana öğün 3 ara öğün besleniyor,böylece hem aç kalmadan hem de metabolizmanın daha hızlı çalışmasını sağlayarak,kilo kontrolünü sağlayabiliyorlar.


Düşük glisemik indeksli besinler tercih ediyorlar:

Patates,pirinç pilavı,beyaz ekmek,çay şekeri ve bal gibi kan şekerini hızlı yükselten ve ani iştah artışına neden olan yüksek glisemik indeksli besinlerden kaçınıyorlar.

Bunun yerine kan şekerini hızlı yükseltmeyen ve tok tutan tam buğday,tam çavdar ekmeği,bulgur pilavı ve meyve gibi düşük glisemik indeksli besinleri tercih ediyorlar.

Besinlerin pişirme şeklin dikkat ediyorlar:

Kızartmaları ayda 1 veya 2 kez ile sınırlandırıyor,bunun yerine haşlama veya fırında pişirme şekillerini tercih ediyorlar. Patates kızartmasını çok sevseler de baharatlandırarak fırında elma patates şeklinde hazırlıyorlar.

Dyt. Burcu İnce

Total
0
Shares
Related Posts

Anne Sütü Saklanır mı?

Bebeğinizden uzak kaldığınızda sütünüzü sağarak verebilirsiniz. Bunun için elektrikli ve elle çalışan süt çekme pompaları kullanılabilir.
Total
0
Share