9 Soruda Saç Ekimi

Saç ektirmek istiyorsanız merak ettiğiniz cevapları buradan bulabilirsiniz.

1- İşlem ne kadar sürer?

Saç ekimi yapılacak bölgenin büyüklüğü,cilt ve saç yapısı,uygulanacak tekniğe bağlı olarak değişmekle birlikte,yaklaşık olarak 4-6 saat arası süren bir işlemdir.


2- Ağrı ya da acı hisseder miyim?

Saç ekimi operasyonu lokal anestezi altında gerçekleştirilip kesinlikle ağrı ya da acı hissedilmeyen bir işlemdir.


3- Hangi tekniği öneriyorsunuz?

Kullanılacak tekniği biz değil,sizin saçlarınızın ve cildinizin yapısı belirleyip doğru tekniğin uygulanması çok önemlidir. On görüşme esnasında yapılacak teknik ve neden o tekniğin seçildiği detaylı bir şekilde anlatılıp karar verilir.

4- Ekilen saçlar kesinlikle çıkar mı?

Evet çıkar. Greftlerin (saç kümesi) hazırlanması! Bekletildiği koşullar ve doğru tekniğin uygulanması,sonucu direkt etkileyen faktörler olup,yerine getirildiği takdirde sonuç yüzde 100 başarılıdır.

5- Ne zaman dışarı çıkabilirim?

Operasyondan sonra dışarıya çıkmanızı engelleyecek bir durum yoktur. İlk 2-3 gün minik minik pembe noktacıklar ‘ görülüp,yavaş yavaş solmaya başlayarak bir hafta içinde normal haline dönüp dışarıya çıkmanızı engelleyecek bir durum teşkil etmez.

6- Ekilen saçlar ne zaman çıkar?

Operasyon tarihinden 3 ay sonra küçük küçük görünmeye başlayıp,yaklaşık 6 ay içinde normal uzunluğuna erişir.

7- Ekilen saçlar ileriki tarihlerde dökülür mü?

Hayır dökülmez. Çünkü ekilen saçlar dökülmemeye kodlanmış bölgeden allnıp,bu özelliğini yeni ekilen bölgede de devam ettirir.

8- Saç ekimi yaptırdığım belli olur mu?

Uygun teknikle doğal bir şekilde ekilmiş saçlar kesinlikle belli olmaz. Bunun için operasyonu yapacak ekibin deneyimli olması çok önemlidir. Çünkü uygulanacak’ ekimin şekli kişinin cilt ve saç yapısına,ekim yapılacak bölgeye göre değişip,her biri teker teker değerlendirilmelidir.

9- İşlemi uygulayacak kişiler kimlerdir?

Saç ekimi plastik cerrahlar yönetiminde,konuşunda uzun yıllar deneyim kazanmış uzmanlar tarafından gerçekleştirilmelidir.

Doç. Dr. Şükrü Yazar

Total
0
Shares
Related Posts

Keskin Kokulardan Uzak Durun!

Yapılan araştırmalara göre; günlük hayatta kullanılan deodorant, keskin kokulu parfümler ve oda spreyi ile parfümlü deterjanlar astımı tetikleyebiliyor. Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Nur Kaşkır uyarıyor!

Özel Tariflerle Zayıflayın!

Zayıflamak için egzersiz yapmanın yanı sıra düzenli beslenmek de önemli. Siz de evinizde kolayca hazırlayabileceğiniz yemeklerle incecik olabilirsiniz.
Total
0
Share