Açlıktan Ölmeden Kilo Vermenin 4 Yolu

Kilo vermeyle ilgili gün yok ki yeni bir haber çıkmasın karşımıza. Siz siz olun çözümü mucizelerde aramayın. İşte size kilo vermeyle ilgili bilinen ama önemi çoğu zaman gözardı edilen 4 önemli tüyo.

1-Hızlı yemeyin
Ne kadar hızlı yerseniz o kadar çok yersiniz. Saat belirleyin ve yeme süreniz en az 20 dakika olsun,yavaş yemeyi alışkanlık edinin. Bu kilo vermenize yardımcı olacak en önemli alışkanlıklardan biridir. Daha küçük porsiyonlar yavaş yediğiniz taktirde sizin doymuş hissetmenizi sağlayacak.

2-Yeterli uyuyun,kilo verin
Araştırmalara göre yeterli ve kaliteli uyuyan kişiler kilo vermektedir. Bu kişiden kişiye değişiklik gösterebilir ancak sağlıklı uyku kendinizi iyi hissetmenizi sağlayarak,uykusuzluğun neden olduğu can sıkıntısı gibi psikolojik nedenlerle atıştırdığınız besinlerden sizi uzak tutacaktır. Bu da kilo vermenize yardımcı olacaktır.

3-Daha fazla sebze tüketin
Akşam yemeği için bir yerine üç çeşit sebze yemeği hazırlayın,bu sayede çok çaba harcamadan fazla sebze tüketmiş olacaksınız. Çok çeşit kişinin daha fazla sebze yemesine neden olur,fazla sebze tüketimi kilo vermek için harika bir yoldur. Yüksek lif ve su içeren sebzeler çok az kaloriyle doymanızı sağlar. Sebzeleri çok fazla yağ eklemeden pişirin. Lezzet katmak için yağlı soslar yerine limon suyu ekleyin.

4-Ekstra 100 kalori harcayın
Aşağıdaki hareketlerden birini her gün yapın. Yaşamınıza yeni katacağınız bu egzersizler yılda 4-5 kg vermenizi sağlayacak.
•1,5 km yürüyüş,yaklaşık 20 dk.
•Çiçek dikme vb. bahçe işleriyle 20 dk. meşgul olun.
•30 dk. ev temizliği yapın
•Yavaş tempoda 10 dakika koşun

Sağlık Editörü

Total
0
Shares
Related Posts

Ekmek ve Ekmek Grubu

Unun, lezzeti acı olmamalı, rengi beyaz olmalı, küf ve böcek olmamalıdır. Ekmeğin, kabuğu yanık olmamalı, hafif sert ve gevrek olmalı ve kokusu ...

Göz Kapağı Estetiği

Yaşın ilerlemesiyle ve yerçekiminin de etkisi ile kaşlarda, üst ve alt göz kapaklarında deri gevşemesi, fazlalığı, sarkması oluşur ve bununla birlikte özellikle alt göz kapaklarında yağ dokularının öne doğru fıtıklaşması ile torbalanma olabilir.

Gece Öksürüklerine Dikkat!

Astım hastalığı dünya nüfusunun büyük bir kısmını etkilemekle birlikte ülkemizde de görülme sıklığı oldukça fazladır. Peki, bu hastalığın belirtileri nelerdir?
Total
0
Share