Botoksla Kuğu Gibi Bir Boyun

Kadın zarafetinin sembolleri arasında yer alan “kuğu gibi” bir boyun, artık hayal değil.

Kadın zarafetinin sembolleri arasında yer alan "kuğu gibi"bir boyun,artık hayal değil. Botoksun özel bir solüsyonla kanştmlıp sulandınldıktan sonra düşük dozda uygulanması ile kişinin boynu daha uzun görünüyor.
Boyun bölgesi yaşlanma,kilo alıp verme ya da güneşin zararlı etkileri nedeniyle zaman içinde sarkıyor. Ama çoğu kişinin canım sıkan bu sorun,küçük bir operasyonla ortadan kaldınlabiliyor.

Biz bu kasa özel bir enjeksiyon uygulayarak aşağı doğru kasılmasını bloke edebiliyoruz. Böylece yüz kasları boynu yukan doğru çekiyor,uzun ve gergin bir boyun görüntüsü elde ediliyor.

Bu işlemi yaparken botoks (botulinum toksin) yönteminden,yararlanıyoruz. Ancak bu bölgelere uygulama yaparken botoksun miktarım çok düşürüyor ve iyice sulandmyoruz.

Botoksu boyun bölgesine nokta nokta,tasa aralıklarla,minik dozlarda ve yüzeysel olarak enjekte ediyoruz. Uygulama yaşı ise 18’den başlayıp 65’e kadar çıkabiliyor.

ETKİSİ BİR HAFTADA ORTAYA ÇIKIYOR Botoksu boyuna uygulayınca yaklaşık 7-10 gün içinde cilt gerginleşip yukan kalkıyor. Ancak botoks tek basma yeterli olamayabiliyor.
Çünkü güneş ışınlarının zararlı etkileriyle oluşan hasar,ciltte sadece sarkmaya neden olmuyor.

BOTOKSU HÂLÂ YILAN ZEHRİ ZANNEDİYORLAR Cildin kuruması,kalınlaşması,renk değiştirmesi de boyun güzelliğini olumsuz etkileyen nedenler arasında yer alıyor. Böyle olunca da botoksun etkisini artırabilmek amacıyla lazeri devreye sokuyoruz.

Estetikte uzun yıllardır kullanılmasına rağmen botoks hakkında hâlâ yanlış söylentiler mevcut.
Botoks,sanıldığının aksine yılan zehri değil;laboratuvar ortamında özel bir bakteriden elde ediliyor. Bu bakteri "botulinum toksin"denilen bir madde salgılıyor ve söz konusu madde kasın kasılma görevini ortadan kaldırıp daha gergin görünmesini sağlıyor.

Doz aşımı yapılmadığı sürece insan sağlığını tehlikeye sokacak bir durum da yaratmıyor. Dolayısıyla doğru ellerde,doğru dozda kullanılması önemli.

Estetikte yüz gençleştirme ve aşın terlemeyi önlemede kullanılan botoks,her işlem için belli oranda başka bir maddeyle sulandırılıyor ve işleme özel dozlarda uygulanıyor.

YILDA İKİ KEZ TEKRAR EDİLMELİ Boyun bölgesine yapılan botoks uygulaması,normalde 4-6 ay arasında etkili oluyor ve yılda iki kez tekrarlamak gerekiyor. Ancak daha önce de belirttiğimiz gibi,boyunda oluşan diğer kozmetik sorunlar için botoksun yanı sıra lazer uygulaması da gerekebiliyor. Ancak lazer güneş hassasiyeti yaratacağından,bu işlemi eylül ile mavıs arasında yaptırmak en doğrusu.

Ben uygulamalarımda genelde önce botoks yapıp ardından lazer ile desteklemeyi tercih ediyorum.
Kadın eğer 30’lu yaşlarındaysa sadece botoks yeterlidir,lazere gerek olmaz. Daha ileri yaş grubunda ise mutlaka lazer desteği gerekiyor. .

Dr. Nuri Soysal

Total
0
Shares
Related Posts

Meme Küçültme Ameliyatı

Plastik ve Estetik Cerrahinin bayanlara tanıdığı belki de en büyük imkan meme küçültme ameliyatlarıdır.

Bebek Bakımında Merak Edilenler

Bebek, annesini 2-3 kez emdikten sonra yıkanmalı.Bebek bakımında merak ettiklerinizi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Arzu Özgeneci'ye sorduk.
Total
0
Share