Cildinizi Lazerle Genç Tutabilir misiniz?

Cilt güzelliğinizin yıllar boyu aynı kalmasını beklemek herkesin istediği bir dilektir. Teknolojinin gelişmesiyle bu dilek gerçekleşiyor.

Lazerle cilt yenileme yüz dışı bölgelere de uygulanabilir mi?
Lazerle cilt yenileme en sık yüze yapılmakta,ancak hasta isteğine göre boyun,göğüs ve el üstlerine de yapılabilmektedir.

Lazerle cilt yenileme işlemi ağrılı mıdır?
Lazerle cilt yenileme sırasında yanma,iğnelenme veya ağrı hissedilebilir,ancak tolerans kişiden kişiye değişmektedir. Ağrı eşiği düşük olan hastalarda,seanslardan 1 saat önce yüzeysel anestezik kremlerle cilt uyuşturulabilmekte ve seans sırasında hissedilen ağrı azaltılabilmektedir.

Lazerle cilt yenilemenin avantajları nelerdir ve yan etkileri var mıdır?
Lazerle yüz gençleştirme hastaneye yatmayı gerektirmez. Uzman doktor tarafından yapılan lazer uygulaması sonrasında 2-3 gün süren hafif kızarıklık ve ödem oluşabilir. Ancak herhangi bir yara,soyulma,iz veya leke oluşmamakta ve hasta aynı gün işine geri dönebilmektedir. Seanslardan sonra ve seanslar arasında hastanın güneşten korunması ve solaryumdan kaçınması gerekmektedir.

Lazerle cilt yenileme seansları ne kadar sürer?
Tüm dünyada ‘öğle arası estetiği’olarak bilinen bu uygulamanın seansları 20-30 dakika sürelidir.

Lazerle cilt yenileme seansları ne sıklıkta ve kaç seans olarak yapılmaktadır?
2-4 haftada bir yapılan lazerle yüz gençleştirme seansları toplam 4-7 seansa tamamlanmakta,sonrasında hasta arzusuna göre yılda 1-2 kez idame seans yapılabilmektedir.

Prof. Dr. Emel Erkek

Total
0
Shares
Related Posts

Jilet İzleri Artık Tarih Oluyor

Kendini jiletlemeye bağlı olarak özellikle kollarda ve göğüs ön duvarında gözlenen izler yaşam boyu kalıcıdır ve gizlenmesi zordur.
Total
0
Share