Çin Bitkilerinin Şaşırtan Faydaları

Yüzyıllar boyunca Çin ve diğer Asla ülkeleri bitkisel tedavi yöntemlerini benimsedi. Günümüzde ise birçok Avrupa ülkesi Çin bitkileri ile Batı tıbbını birleştirerek fayda elde etmeye başlıyor.

Bitkisel Tedavi:Kimlere Fayda Sağlar?

Çin bitkileri aşağıdaki durumlarda fayda sağlayabilir:

– Akupunktur tedavilerinde cevap alınamıyorsa.
– Tüm geleneksel tıbbi seçenekler denendiyse.
– İlaçların yan etkileri azaltılmak isteniyorsa.

Çin Bitkileri Nasıl Fayda Sağlar?

Akupunktur gibi,bitkisel tedavi yöntemleri sağlıksız vücut yapısı içindir. Bunu yapmak vücudu dengeler ve hastalıklara karşı direncinizi güçlendirebilir. Pekala,bu Çin bitkileri nasıl fayda sağlar? İşte cevabı:

– Soğuk algınlığı ve grip: Burun akıntısı ve öksürüğü azalmak için bağışıklık sisteminde direnç kalkanı inşa eder.

– Sürekli yorgunluk: Bu tip bitkiler enerjinizi artırabilir.

– Sinüzit: Burun tıkanıklığını azaltabilir ve rahat nefes almayı kolaylaştırır.

– İshal ve kabızlık: Sindirimi geliştirir ve bağırsak hareketlerini düzenler.

– Uykusuzluk: Uyku kalitesini artırabilir.

– Menopoz: Sıcak basmasını hafifletmeye yardımcı olabilir.

– Kısırlık: Döngülerin sağlığını geliştirerek hormon dengesini sağlayabilir.

– Kanser tedavisi: Kemoterapi ve radyasyondan dolayı ortaya çıkabilecek yan etkileri azaltabilir.

– Diyabet: Prediyabet aşamasının diyabete dönüşmesini engelleyebilir.

Doktorla Konuşmak Neden Önemlidir?

Eğer Çin bitkilerini kullanmayı düşünüyorsanız,ilk olarak doktorunuza danışarak başlayın. Bununla birlikte lisanslı bir bitkisel ilaç uzmanıyla konuşabilir,doktorunuzla birlikte etkileşim halinde kalmasını sağlayabilirsiniz. Bitkisel ilaçlar konusundaki uzman muhtemelen sizden tüm hastalık ve operasyonları içeren detaylı bir sağlık geçmişi isteyecektir. Ayrıca hangi ilaçları kullandığınızı da soracaktır,bu önemli bir konudur çünkü bazı ilaçlar ve bitkisel ürünler aynı anda etki göstermeyebilir.

Reçeteli Bitkisel Ürünleri Tercih Edin

Bitkisel ilaçlar konusunda uzman olan kişiler genellikle Materia Medica denilen Geleneksel Çin tıbbı metinlerinden çalışmalarını sürdürürler. Bitki uzmanınız ise geleneksel formülleri kullanarak sizin için özel bir bileşik formülü ortaya çıkarabilir. Çin otları genellikle sindirimi kolay kapsüller şeklindedir. Fakat bitkisel çay,sıvı öz,granül ya da tozları da içerebilir.

Formu her ne olursa olsun,bitki uzmanının sadece yüksek kaliteli ürünleri kullandığından emin olmalısınız. Bitki uzmanınız ile doktorunuzun etkileşimde olması ve söylenilenlere uymanız önem taşımaktadır. Çin bitkileri bütüncül terapinin önemli bir bileşenidir. Bu sebeple eğitimli ellerde ve tıbbi gözetim altında fayda sağlamaktadır.

Sağlık Editörü

Total
0
Shares
Related Posts
Read More

Elma Sirkesinin Faydaları Nelerdir?

Elma sirkesi, elma fermantasyonu tarafından üretilen bir sirke türüdür. Birçok sirke türü gibi, elma sirkesi de asetik asit adı verilen bir madde içerir. Elma sirkesi, aynı zamanda bazı laktik sitrik ve malik asitleri içerir.
Total
0
Share