Çocuğunuz Yemek İstemiyorsa Önce Yemeğe Hazırlayın

Özellikle 8-9 aylıktan okul çağına kadar uzanan dönemde, anne-babalar en çok çocuklarının iştahsız olmasından yakınıyor.

Özellikle 8-9 aylıktan okul çağına kadar uzanan dönemde,anne-babalar en çok çocuklarının iştahsız olmasından yakınıyor. Çocuğunuz bazı günler az,bazı günler fazla yiyorsa bu yaşının getirdiği doğal bir özellik,dolayısıyla üzerinde durmanız gerekmiyor. Ancak uzun süredir iştahsızca ve yetersiz kilo alıyorsa bu sorun bağırsak parazitleri,kabızlık,kansızlık veya idrar yolu enfeksiyonundan kaynaklanabileceği için mutlaka bir doktora başvurun.

YEMEK ÖNCESİNDE

  • Çocukların aşırı yorgun ve uykulu oldukları zaman iştahları olmadığı için yemek saatlerini buna göre düzenleyin.
  • Sofraya oturmadan önce çocuğunuzla oyun oynayın. Oyun sayesinde neşelenen çocuk yemekten daha fazla keyif almaya başlar.
  • Yemek aralarında çocuğunuza şeker,çikolata,pasta,kolalı ve diğer fazla şekerli içecekler kesinlikle vermeyin.Yarım su bardağı kutu meyve suyu içmesi bile onun iştahının kapanmasına neden olabilir.

Dr. Yunus emre Mercan

Total
0
Shares
Related Posts

Ekmek ve Ekmek Grubu

Unun, lezzeti acı olmamalı, rengi beyaz olmalı, küf ve böcek olmamalıdır. Ekmeğin, kabuğu yanık olmamalı, hafif sert ve gevrek olmalı ve kokusu ...

MACS Lift Tekniği ile Yüz Germe

Orta yaş grubu ve çok fazla sarkmanın sözkonusu olmadığı hastalarda klasik yüz germe ameliyatına göre daha az kesi yapılarak, daha kısa sürede yüz germek mümkün.
Total
0
Share