Ekmek Yememek, Tuzaktır, Mutlaka Yeyin

Hiç ekmek yememek yanlıştır, tam tahıllı ve tam buğday ekmeği B grubu vitaminleri bakımından zengin bir kaynaktır.

Bazı kişiler diyetlerinden ekmeği tamamen çıkarıyor. Oysa hiç ekmek yememek yanlıştır,tam tahıllı ve tam buğday ekmeği B grubu vitaminleri bakımından zengin bir kaynaktır ayrıca midenin daha geç boşalmasını sağlayarak bizi tok tutar. Diyette ekmeği kesmenin kilo verdirmez,mısır gevreği ve müsli tüketiminin abartılmaması gerekir,bunların çok miktarda yenilmesi halinde hızlı acıkma,kan şekerinin hızlı yükselmesi ve çabuk düşmesi gibi etkiler ortaya çıkabilir.

Şişmanı Zayıflatmak Daha Kolay

Büyük makine çalışırken daha fazla enerji kullanıyor,küçük makine daha az enerjiyle çalışabiliyor. Şişmanlar harcadıklarından daha fazla enerji alırlar. Beslenme programında fazla enerjinin kısıtlanması,sağlıklı bir beslenme sisteminin oluşturulmasıyla fazla kilolar,3-5 kilo fazlası olanlara göre daha hızlı ve kolay bir şekilde verilebilir.

Sağlık Editörü

Total
0
Shares
Related Posts

Et Grubu

Etler güvenilir yerlerden satın alınmalı, veteriner hekim kontrolünden geçtiğine dair etlerin üzerinde kontrol damgası muhakkak olmalı, etin derisinde ...

Sıfır Beden Tutkusu Erken Menopoz Nedeni!

Son yıllarda özellikle genç kızlar olmak üzere kadınların sıfır beden, bir başka deyişle aşırı zayıflama tutkuları ciddi sağlık sorunlarını da beraberinde getiriyor.
Total
0
Share