Estetikte Doğru Merkez Şeçiminin Önemi

Kozmetik dermatoloji ile uğraşan uzman doktorların bulunduğu klinikleri tercih edin.

Kozmetik dermatoloji son yıllarda tıp alanındaki yeni gelişen bölümlerden birisidir. Özellikle dermatoloji hekimleri ve plastik cerrahi hekimlerinin ilgi duyduğu bir alandır.
Bu alanda her yıl yeni gelişen teknolojik ürünler,ilaçlar,kremler adı altında birçok hizmet sunulmaktadır. Bu hizmetlerin bir kısmı gerçekten bilimsel dayanağı olan uygulamalardır. Fakat maalesef bir kısmının hiç bilimsel dayanağı yoktur ve etkisiz yöntemlerdir.

Doğal Ürünlere Dikkat!

Doğal ürünler adıyla ortaya çıkan ve ilaç gibi piyasaya sürülen birçok maddenin etkisiz olduğu bilimsel çalışmalarla gösterilmiştir. Ondan öte insan sağlığına son derece zararlı sonuçları da olabilen bu maddeleri doktorlara danışmadan kullanmak son derece sakıncalıdır.

Doğru merkezi,yöntemi ve doğru uygulamaları nasıl seçeceğiz?
Son yıllarda çıkan yeni yönetmeliklerle güzellik merkezleri kapatılmıştır. Kozmetik dermatoloji kapsamına giren tüm uygulamaların poliklinik,tıp merkezi,hastane gibi hekimlerin çalıştığı merkezlerde yapılması zorunlu hale getirilmiştir.

Sadece Hekimlerin Bulunduğu Klinikleri Seçin
Bu nedenle özellikle lazer epilasyon ve lazerli cilt tedavileri gibi çok tercih edilen uygulamaları sadece hekimlerin bulunduğu kliniklerde yaptırmanızı öneririz. Aksi halde ciddi zorluklar yaşayabilirsiniz. Son yıllarda lazer epilasyon ve lazer ile yapılan cilt Gençleştirme,sivilce izleri tedavileri,çatlak tedavileri lazer uygulamaları ön plana çıkan kozmetik uygulamalardandır. Bu uygulamalarda başarı oranları yüksek olup donanımlı kliniklerde bu işlemler sıkça yapılır hale gelmiştir.

Hijyen ve Temizlik Şart
Cilt bakımı vücut bakımı gibi güzellik salonlarında yapılan uygulamalar bilimsel uygulamalar olmasa da daha çok kadınların kendilerini iyi hissetmek için yaptıkları geleneksel uygulamalardır. Bu gibi salonları seçerken işletmede bir güzellik uzmanının olup olmadığına dikkat ediniz. Ruhsatlı çalışan bir merkez olmalıdır. Hijyen ve temizlik kurallarına mutlaka uyulmalıdır. Buna özellikle dikkat etmelisiniz.
Günlük kullanacağınız cilt ürünleri,cilt bakım kremleri gibi birçok soruyu konunun uzmanı dermatologlara sormak gittikçe yaygınlaşmaktadır. Bizde size kozmetik dermatoloji ile uğraşan uzman doktorların bulunduğu klinikleri öneriyoruz.

Op. Dr. Yakup Şensoy

Total
0
Shares
Related Posts

MACS Lift Tekniği ile Yüz Germe

Orta yaş grubu ve çok fazla sarkmanın sözkonusu olmadığı hastalarda klasik yüz germe ameliyatına göre daha az kesi yapılarak, daha kısa sürede yüz germek mümkün.

Giysileriniz Cildinize Düşman mı?

Kullandığımız aksesuarlara, giydiğimiz kıyafetlere karşı cildimiz alerjik reaksiyonlar gösterebilir. peki bu durumlarda neler yapılabilir. Dr. Ahmet Günay anlatıyor.
Total
0
Share