Göz Estetik Ameliyatı Nasıl Yapılıyor?

Ameliyat hastane koşullarında, anestezi uzmanının gözetiminde ve ameliyathanede yapılır.

Ameliyat

Ameliyat hastane koşullarında,anestezi uzmanının gözetiminde ve ameliyathanede yapılır. Lokal anestezi ve intravenöz sedasyon (Damar yolu ile uyutma) yöntemi tercih edilir. Hastanın mevcut şikayetlerine göre sadece üst veya alt kapaklar ya da hem alt ve üst kapaklar aynı anda ameliyat edilebilir. Ameliyat ortalama 1-1.5 saat sürer. Aynı gün eve çıkmak mümkündür.

Ameliyat sonrası?

Ameliyat sonrası erken dönem genellikle rahat geçer. Göz etrafında şişlik ve morarma olabilir. Gözlerde kuruluk,yanma hissi,görme bulanıklığı ortaya çıkabilir. Gözyaşı artabilir,gözler ışıktan bir süre rahatsız olabilir. Hasta ilk günlerde gözünü tam olarak kapatamayabilir. Bunlar ilk hafta içinde kendiliğinden geçen beklenen olaylardır.

Dikişler 3-5 gün sonra alınır.

Normal hayata dönüş

Ameliyat iyi sonuç verir. Nadiren revizyon (yeniden cerrahi girişim) gerekli olabilir. Kişi 3 gün sonra işine dönebilir. Kullanıyorsa 1 hafta sonra kontakt lenslerini takabilir. Gözkapaklarının yeni şekli,yerçekimi nedeniyle etkileneceğinden kişinin bünyesine göre bazen bir kaç yıl bazende ömür boyu dayanır.

Dr. Abdullah Etöz

Total
0
Shares
Related Posts

Astımın Belirtileri

Astım hastaları, astım teşhisi konulduktan sonra tüm yaşamlarının değişeceğini ve kısıtlanacağım düşünüyor.
Total
0
Share