Göz Hastalıklarında Lazer Tedavisi Güvenli mi?

Miyop-hipermetrop-astigmat gibi kırma kusurlarının Excimer Lazer ile tedavisi, kuralları ve sonuçları belli olan güvenilir bir yöntemdir.

1980’li yılların başından itibaren milyonlarca kişi bu yöntem ile tedavi olarak sosyal ve mesleki yaşantılarında gözlük ve kontakt lens kullanımının yarattığı kısıtlamalardan kurtulmuştur. Tedavinin kullanılmayı başlandığı yıldan itibaren tüm Dünya’da 31,4 milyondan fazla kişi bu tedaviyi olmuştur.

Lazer tedavisinin doğru şartlar altında uygun hastalara uygulandığında başarı oranı yaklaşık %98’dir.
Lazer tedavisi FDA onaylı bir ve tamamen güvenli bir teknolojidir. Körlük riski bulunmamaktadır. Lazer ameliyatı ileride olmanız gerekecek herhangi biz göz tedavisine (katarakt dahil) engel ya da sebep değildir.

Lazer ameliyatı 1 ile 10 derece arası miyop,1 ile 7 derece arası hipermetrop ve astigmat rahatsızlığı olan ve lazere uygun gözlere başarı ile uygulanabiliyor. Lazer tedavisi eğer göz yapınız uygunsa ikinci bir kez uygulanabilir. Lazer tedavisi gözün kornea tabakasına uygulanır. Retinanın hasar görmesi söz konusu değildir. Lazer tedavisi kanamalı ve açık bir tedavi değildir. Lazer tedavisi sırasında damlalı anestezi uygulandığı için ağrı hissedilmez. Lazer tedavisi sonrasında ilk birkaç ay göz damlası kullanılması gerekmektedir. Ancak ömür boyu göz damlası kullanılmamaktadır.

Prof. Dr. Abdullah Özkırış

Total
0
Shares
Related Posts

Burun Akıntınızın Nedeni Saman Nezlesi Olabilir!

Diğer bir adı alerjik rinit olan saman nezlesi burun akıntısı, gözlerde kaşınma, burun tıkanıklığı, hapşırık ve sinüslerde basınç gibi soğuk algınlığı belirti ve bulgularına neden olur. Fakat soğuk algınlığı gibi virüs nedeniyle oluşmaz.

Kim Nasıl Krem Kullanmalı?

Cildiniz rahatsa herhangi bir kuruluk hissetmiyorsanız, 30 yaşa kadar çok fazla ürün kullanmaya gerek olmayabilir.
Total
0
Share