Günde 2 Bardak Vişne Suyu İçin, 39 Dakika Daha Fazla Uyuyun!

Northumbria Üniversitesi’nin araştırmasına göre günde iki bardak vişne suyu içmek uykusuzluk problemi yaşayanlarda bu sorunu hafifletiyor.

Northumbria Üniversitesi’nin Avrupa Beslenme Dergisi’nde (European Journal of Nutrition) yayımlanan araştırmasına göre günde iki bardak vişne suyu içmek uykusuzluk problemi yaşayanlarda bu sorunu hafifletiyor.

Araştırmalara göre vişne suyunu düzenli içenler ve vişne suyu yerine diğer içecekleri içen kişilerin uyku sürelerinde farklıklara rastlanmış.
Gönüllü deneklerden vişne suyu içmeyenlerin daha erken uyandığı ortaya çıktı.
Araştırmaya katılan gönüllülerin neler yediği de belirlenirken,iyi uyku uyumanın antioksidan içeren besinlerle yakın ilişkisi olduğu görüldü.

39 dakikalık fazla uykunun 25 dakikası ekstra uyku ve 14 dakikası rahatlama,dinlenme olarak tespit edildi.

Sağlık Editörü

Total
0
Shares
Related Posts

Soğuk Havalar Kalp Krizini Tetikliyor

Soğuk havalar gribal ve bakteriyel enfeksiyonların artmasına neden olurken, uzmanlar, hava sıcaklığının düşmesinin kalp krizi riskini arttırdığını bildirdi.

Çocuğunuzu 10 Adımda Sıcak Çarpmasından Koruyun

Özellikle çocuklarda sıcak çarpmasının ölüme kadar varan sonuçları olabileceğine dikkat çeken Acıbadem Bodrum Hastanesi ' nden Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr.Tuna Gül Han çocukları sıcak çarpmasından koruyacak önerilerde bulundu.
Total
0
Share