Günde 2 Bardak Vişne Suyu İçin, 39 Dakika Daha Fazla Uyuyun!

Northumbria Üniversitesi’nin araştırmasına göre günde iki bardak vişne suyu içmek uykusuzluk problemi yaşayanlarda bu sorunu hafifletiyor.

Northumbria Üniversitesi’nin Avrupa Beslenme Dergisi’nde (European Journal of Nutrition) yayımlanan araştırmasına göre günde iki bardak vişne suyu içmek uykusuzluk problemi yaşayanlarda bu sorunu hafifletiyor.

Araştırmalara göre vişne suyunu düzenli içenler ve vişne suyu yerine diğer içecekleri içen kişilerin uyku sürelerinde farklıklara rastlanmış.
Gönüllü deneklerden vişne suyu içmeyenlerin daha erken uyandığı ortaya çıktı.
Araştırmaya katılan gönüllülerin neler yediği de belirlenirken,iyi uyku uyumanın antioksidan içeren besinlerle yakın ilişkisi olduğu görüldü.

39 dakikalık fazla uykunun 25 dakikası ekstra uyku ve 14 dakikası rahatlama,dinlenme olarak tespit edildi.

Sağlık Editörü

Total
0
Shares
Related Posts

Ergenler cinselliği popüler olmak için kullanıyor!

Ergenler, sanal alemde cinsellik kokan fotoğraflarını yayınlıyor. Kızlar mini etek giyiyor, erkekler yetişkin gibi görünmeye çalışıyor. 12-16 yaş arası gençler arasında eskiden başarıyı, şimdi ise cinselliği ön plana çıkaranlar daha popüler oluyor.

‘Niye Ben Olmayayım ki!’

Meme kanserini yenen ve yaşama büyük bir umutla bağlanan Ester Sisa, 66 (Ev Hanımı) meme kanseri olduğunu öğrendikten sonraki dönemden iyileştiği döneme kadar başından geçenleri anlatıyor.

Tüp Bebek Nedir?

Günümüzde, her yıl binlerce çift bu yöntemlerle çocuk sahibi olmaktadır.
Total
0
Share