Hamilelik Döneminde Ortopedik Rahatsızlıklara İzin Vermeyin

Hamileliğin ilerleyen dönemlerinde herhangi bir sakatlanma yaşamamak için uygun egzersiz programlarını öğrenin.

HAMİLELİK DÖNEMİNDE

Hamilelik döneminde gerek anne karnındaki bebeğin ve onu besleyen kesenin ağırlığının etkisiyle,gerekse bazı hormonal faktörlerle bel ve sırt bölgesi ciddi derecede yükten etkileniyor. Karın büyüdükçe bel,dengeyi kurmak için hafif derece öne doğru eğiliyor.

NE YAPMALI?

Planlı bir hamilelik düşünüyorsanız hamile kalmadan önceki aylarda ya da hamileliğin erken dönemlerinde uygun bir egzersiz programlarıyla bel ve karın kaslarını güçlendirin. Böylelikle,hamileliğin ileri dönemlerinde yaşanabilecek ağrıları azaltabilirsiniz. Hamilelik sürecinde,size uygun egzersizlere devam ederek kaslarınızı güçlendirmeye devam edebilirsiniz.

Prof. Dr. Erhan Serin

Total
0
Shares
Related Posts

Doğum Kontrol Yöntemleri

Doğum kontrolü çiftlere, her cinsel ilişkinin amacını serbestçe belirleyebilme fırsatı vermektedir. Ülkemizde çiftlerin yarısından azı aile planlaması için doğum kontrol yöntemleri uygulamaktadır.

Bronzlaşma İçin Öneriler

Güneş, deniz, kum... Herkes yoğun geçen soğuk havaların ardından kendini sıcak havalara teslim etmiş durumda. Daha bronz bir ten için saatlerce güneşin altında kalmak ne kadar doğru?

Sünnet Kaç Yaşında Yaptırılmalı?

Okullarında kapanmasıyla sünnet sezonu başlamış olacak. Ama ailelere büyük sorumluluk düşüyor. Çocukların kaç yaşında sünnet olacağına doğru karar vermeliler.
Total
0
Share