İçecek Deyip Geçmeyin!

İçeceklerin kalori yönünden besinler kadar tehlikeli olduğunu göz ardı etmeyin.

Dengeli besleniyorlar:
Her peşin grubunu eşit olarak tüketiyorlar. Günlük öğünlerinin;et,balık,tavuk veya kuru baklagil gibi protein grubundan,süt ve süt ürünlerinden,tahıl grubundan ve sebze-meyveden oluşması gerektiğini çok iyi biliyorlar.

İçeceklerin kalorilerini göz ardı etmiyorlar:
İçeceklerin kalori yönünden besinler kadar tehlikeli olduğunu biliyorlar. Bu nedenle içeceklerin üzerinde yazan kalorileri dikkate alıyor ve alkolden mümkün olduğunca uzak duruyorlar. Asitli ve enerjisi olmayan içecekleri de besinlerin sindirilme hızına etkisi olacağı için çok sık tercih etmiyorlar. Çünkü banlar besinlerin emilimini hızlandırdığı için çabuk acıkmaya yol açıyor.

Düzenli spor yapıyorlar:
Düzenli olarak spor yapmak kilo vermenin yanı sıra sıkılaşmaya ve formda kalmaya yardıma oluyor. Zayıf kadınlarda ne kadar yoğun olurlarsa olsunlar,haftanın birkaç günü spor yapmayı asla ihmal etmiyorlar.

Haftada bir tartılıyorlar:
Fazla kilolardan kurtulduktan sonra vücut ağırlığının düzenli takip edilmesi gerekiyor. Zayıf kalabilenler haftada bir tartılıyorlar.

Dyt. Burcu İnce

Total
0
Shares
Related Posts

Lenfödem Tedavisinde Manuel Lenf Drenajı Masajı

Lenfödem, lenf sıvısının kollar, bacaklar ya da vücudun herhangi bir yerinde toplanmasıdır. Manuel Lenf Drenajı (MLD), biriken bu sıvıları ortamdan uzaklaştırmak amacıyla yapılan yumuşak tipteki bir masaj türüdür.

Vajinal akıntı deyip geçmeyin !

Evli olsun olmasın hemen hemen tüm kadınların,sosyal yaşantılarında rahatsızlığına sebep olan akıntılar değişik sebeplerden meydana gelir.

Atopik egzama nedir?

Hastaların yaklaşık yüzde 70’inde ailede astım, saman nezlesi veya egzama gibi atopik hastalıklardan bir veya birkaçı beraber bulunuyor.
Total
0
Share