Kakaonun Gücü!

Bilim adamıları , çikolata tüketiminin kadınlarda kalp ve damar hastalıklarıyla felç riskini azalttığını ortaya çıkardı .

Bir dilim çikolatanın kadına etkisi
Bilim adamıları,çikolata tüketiminin kadınlarda kalp ve damar hastalıklarıyla felç riskini azalttığını ortaya çıkardı . "Journal of the American College of Cardiology "dergisinde yayımlanan araştırmaya göre,felç riski çikolata tüketen kadınlarda,hiç tüketmeyenlere oranla yüzde 20 daha az.

Kakaoda bulunan antioksidan
Stokholm ‘ deki Karolinska Enstitüsünde yapılan araştırmaya yaşları 49 ile 83 arasında değişen 33 bin isveçli kadın katılmış . Kakaoda bulunan antioksidan özelliğe sahip flavonoidler,düşük yoğunluklu lipoproteinlerin ( kötü kolesterol ) oksidasyonunu önlediği için kalp ve damar hastalıklarıyla felci engelliyor . İlk kez Mayalar tarafından yüzlerce yıl önce yapılan ve sihirli olduğu düşünülen çikolatanın,tansiyonu düşürdüğü,insülin direncini azalttığı ve kan pıhtılarını önlediği de biliniyor .

Sağlık Editörü

Total
0
Shares
Related Posts

Saçınızı Çok Sıkı Toplamayın

Sağlıklı ve gür görünen saçlar, güzelliğimizin tamamlayıcısı. Bu nedenle dökülmeye başladıklarında hemen herkeste 'Hepsi dökülecek mi' kaygısı yaşanıyor.

Mide Balonunun Yan Etkileri Var Mı?

Uygulama sonrası özellikle ilk 24 saate bulantı, kusma ve kramp tarzı ağrılar gözlenebilir. Bu tür rahatsızlıkların giderilmesi için medikal tedavi uygulaması yapılır.
Total
0
Share