Kilo Vermek İsteyen Kadınlar

Hormanal dengenizden emin misiniz?
Obezite günümüzün belki de en büyük sorunu. Hem sağlıklı yaşama engel hem de sosyal hayata. Özellikle kadınları vuran obezite menopoz döneminde de büyük bir problem.

Kadınların bilmesi gereken en önemli husus kilo vermeye başlarken hormonal dengelerinden emin olmaları. Çünkü hormonal düzensizlikler ve sorunlar kadınların kilo vermelerinin önündeki belki de en büyük engel.

Menopoza yaklaşan kadınlar menopoz öncesi veya menopoz sırasında sürekli kilo alma tehdidi altında. Bu dönemdeki kadınlarda diyete direnç çok yüksektir. Menopozdaki kadınlar için hedef kiloya ulaşmak kilo vermekte zorlanan gruplar içinde neredeyse en zorudur.

Kadınların menopoz döneminde zayıflama planı uygulamadan önce mutlaka hormon dengelerini sağlamaları gerekir. Uygun hormon tedavisi kimi zaman etkin biçimde kilo vermeyi sağlayacak en iyi yöntem olabilir.

Tüp bebek ne zaman ilk çare!

Prof. Dr. Bülent Tıraş

Total
0
Shares
Related Posts

Göz Kapağı Estetiği

Yaşın ilerlemesiyle ve yerçekiminin de etkisi ile kaşlarda, üst ve alt göz kapaklarında deri gevşemesi, fazlalığı, sarkması oluşur ve bununla birlikte özellikle alt göz kapaklarında yağ dokularının öne doğru fıtıklaşması ile torbalanma olabilir.

Meme Estetiği Kadına Özgüven Veriyor

Göğüslerinizin daha dolgun görünmesini istiyorsanız, meme dikleştirme ve büyütme operasyonunu düşünün. Daha küçük göğüsler istiyorsanız, meme dikleştirme ve küçültme operasyonunu birleştirerek düşünün.
Total
0
Share