Meme Kanseri Nedir?

Kanser türleri arasında Meme kanseri, meme hücrelerinde başlar. Meme kanserinin çeşitli türleri vardır, ama süt kanallarında oluşmuşlarsa ductal carcinoma veya kısaltma olarak DCIS ismiyle adlandırılırlar ve bu kanser tipi en fazla görünen kanser tipidir.

Meme kanseri deri kanserinden sonra ABD’de en fazla görülen kanser türüdür. Meme kanseri kadınlarda ve erkeklerde de görülür, ama çok daha yaygın bir şekilde kadınlarda görülür.

Meme kanseriyle mücadele etme, bilinçlendirme ve araştırmalarının finansmanları için kamu desteği büyük önem arz etmektedir ve bu hastalığın tanı ve tedavisinin geliştirmelerine yardımcı olmuştur. Bu sayede meme kanserinde sağ kalma oranları yükselmiş, erken tespit, yeni tedaviler ve hastalığın daha iyi anlaşılmasında gözle görülür iyileşmeler kaydedilmiştir.

Total
0
Shares
Related Posts

Meme Kanseri Nasıl Tedavi Edilir?

Son yıllarda meme kanseri tedavisinde bir çok tedavi olanakları ortaya çıkmıştır. Bu olanaklar, önemli ölçüde, hastalığın saptandığı safhaya göre değişiyor. Hastalık ne kadar erken safhada saptanırsa tedavi olanağı ve seçeneği o kadar fazla oluyor.
Total
0
Share