Meme Kanserinde Alternatif Tıp Tedavisi

Meme kanserinde kanıtlanmış bir alternatif tıp tedavisi yoktur. Dahası, bazı alternatif tıp tedavileri yan etkilere neden olmakla birlikte, etkisi kanıtlanmış tedavileri uygulamada geciktirici olabilir. Eğer tamamlayıcı ve alternatif tıp tedavisini uygulamak istiyorsanız doktorunuzla bu durumun artılarını ve eksilerini konuşmalısınız.

Yorgunluk için Alternatif Tıp

Meme kanseri tedavisi sırasında ve sonrasında yorgun kalabilirsiniz. Doktorunuzla, tamamlayıcı ve alternatif tıp tedavileri hakkında konuştuğunuzda bu konularda yardımcı olabilir. Lütfen doktorunuza danışın:

Hafif egzersiz. Doktorunuzdan onay alırsanız, hafif egzersizlerle yürüyüş, yüzme, yoga ve tai chi gibi sporları deneyebilirsiniz.

Stres yönetimi. Günlük hayatta stres kontrolünüzü sağlamalısınız. Arkadaşlarınızla, ailenizle stresi azaltmak için bazı teknikler deneyebilirsiniz.

Gevşeme stratejileri. Dinlenme dönemleriniz olabilir. Yatıştırıcı bir şeyler okumak, meditasyon yapmak, yazı yazmak, müzik dinlemek, sıcak banyo yapmak gibi sizi gevşetecek deneyimleri deneyebilirsiniz.

Total
0
Shares
İlişkili Yazılar
Devamı...

Göğüs Kanseri Tedavisinde Mastektomi Türleri

Mastektomi, göğsün alındığı bir ameliyat türüdür. Geçmişte, göğüs kanserinin standart tedavisi göğsün tamamının alındığı radikal mastektomiydi. Fakat, son 20 yıl içinde gerçekleşen gelişmeler, kadınlara geçmişe oranla daha fazla seçenek sağladı.
Devamı...

Her Kadın Meme Kanserine Aday

Meme kanseri vakaları, ülkelere göre farklılıklar gösteriyor. Kuzey Amerika'da ve Avrupa'nın bir kısmında, erken tanıyla tedavideki ilerlemeler sayesinde ölümler son 25 yılda azaldı. Ancak çoğu Afrika ve Asya ülkesinde ölüm oranları artıyor.

Meme Kanserinin Genetik Tanısı

Kalıtsal olsun veya olmasın, meme kanseri tedavisi için yeni çıkan bazı ilaçların etkin kullanılabilmesi için HER2 / Neu denilen gendeki çoğalmanın saptanması önemlidir. Her2 veya Neu denilen gen normal her hücrede ikişer tane bulunur.
Total
0
Share