Meme Kanserinde Alternatif Tıp Tedavisi

Meme kanserinde kanıtlanmış bir alternatif tıp tedavisi yoktur. Dahası, bazı alternatif tıp tedavileri yan etkilere neden olmakla birlikte, etkisi kanıtlanmış tedavileri uygulamada geciktirici olabilir. Eğer tamamlayıcı ve alternatif tıp tedavisini uygulamak istiyorsanız doktorunuzla bu durumun artılarını ve eksilerini konuşmalısınız.

Yorgunluk için Alternatif Tıp

Meme kanseri tedavisi sırasında ve sonrasında yorgun kalabilirsiniz. Doktorunuzla, tamamlayıcı ve alternatif tıp tedavileri hakkında konuştuğunuzda bu konularda yardımcı olabilir. Lütfen doktorunuza danışın:

Hafif egzersiz. Doktorunuzdan onay alırsanız, hafif egzersizlerle yürüyüş, yüzme, yoga ve tai chi gibi sporları deneyebilirsiniz.

Stres yönetimi. Günlük hayatta stres kontrolünüzü sağlamalısınız. Arkadaşlarınızla, ailenizle stresi azaltmak için bazı teknikler deneyebilirsiniz.

Gevşeme stratejileri. Dinlenme dönemleriniz olabilir. Yatıştırıcı bir şeyler okumak, meditasyon yapmak, yazı yazmak, müzik dinlemek, sıcak banyo yapmak gibi sizi gevşetecek deneyimleri deneyebilirsiniz.

Total
0
Shares
Related Posts

Meme Kanseri Nasıl Tedavi Edilir?

Son yıllarda meme kanseri tedavisinde bir çok tedavi olanakları ortaya çıkmıştır. Bu olanaklar, önemli ölçüde, hastalığın saptandığı safhaya göre değişiyor. Hastalık ne kadar erken safhada saptanırsa tedavi olanağı ve seçeneği o kadar fazla oluyor.

Göğüs Muayenesi

Göğüs muayenesi kendi kendine yapılan bir gözlemdir. Muayene sırasında el ve gözleri kullanarak göğüslerin görünümü ve hissi gözlemlenir.
Read More

Her Kadın Meme Kanserine Aday

Meme kanseri vakaları, ülkelere göre farklılıklar gösteriyor. Kuzey Amerika'da ve Avrupa'nın bir kısmında, erken tanıyla tedavideki ilerlemeler sayesinde ölümler son 25 yılda azaldı. Ancak çoğu Afrika ve Asya ülkesinde ölüm oranları artıyor.

Meme Kanseri Nedir?

Kanser türleri arasında Meme kanseri, meme hücrelerinde başlar. Meme kanserinin çeşitli türleri vardır, ama süt kanallarında oluşmuşlarsa ductal…
Total
0
Share