Meme Kanserinde Alternatif Tıp Tedavisi

Meme kanserinde kanıtlanmış bir alternatif tıp tedavisi yoktur. Dahası, bazı alternatif tıp tedavileri yan etkilere neden olmakla birlikte, etkisi kanıtlanmış tedavileri uygulamada geciktirici olabilir. Eğer tamamlayıcı ve alternatif tıp tedavisini uygulamak istiyorsanız doktorunuzla bu durumun artılarını ve eksilerini konuşmalısınız.

Yorgunluk için Alternatif Tıp

Meme kanseri tedavisi sırasında ve sonrasında yorgun kalabilirsiniz. Doktorunuzla, tamamlayıcı ve alternatif tıp tedavileri hakkında konuştuğunuzda bu konularda yardımcı olabilir. Lütfen doktorunuza danışın:

Hafif egzersiz. Doktorunuzdan onay alırsanız, hafif egzersizlerle yürüyüş, yüzme, yoga ve tai chi gibi sporları deneyebilirsiniz.

Stres yönetimi. Günlük hayatta stres kontrolünüzü sağlamalısınız. Arkadaşlarınızla, ailenizle stresi azaltmak için bazı teknikler deneyebilirsiniz.

Gevşeme stratejileri. Dinlenme dönemleriniz olabilir. Yatıştırıcı bir şeyler okumak, meditasyon yapmak, yazı yazmak, müzik dinlemek, sıcak banyo yapmak gibi sizi gevşetecek deneyimleri deneyebilirsiniz.

Total
0
Shares
Related Posts

Meme Kanserinin Genetik Tanısı

Kalıtsal olsun veya olmasın, meme kanseri tedavisi için yeni çıkan bazı ilaçların etkin kullanılabilmesi için HER2 / Neu denilen gendeki çoğalmanın saptanması önemlidir. Her2 veya Neu denilen gen normal her hücrede ikişer tane bulunur.

Meme Kanseri Testleri ve Teşhisi

Meme kanseri tanısı Meme kanseri tanısı için kullanılan testler ve uygulamalar şunları içerir: Meme muayenesi. Doktorunuz göğsünüzdeki yumruları…

Göğüs Muayenesi

Göğüs muayenesi kendi kendine yapılan bir gözlemdir. Muayene sırasında el ve gözleri kullanarak göğüslerin görünümü ve hissi gözlemlenir.
Total
0
Share