Öğretmenime aşık oldum!

Her şeyden önce ilgini başka bir alana kaydırmak konusunda çaba göstermelisin.
Okulun voleybol takımındayım. Ama antrenman ve maçlar öyle yoğun ki derslerimden geri kalıyorum.
Spor,hiçbir zaman ders çalışma uğruna bırakılacak bir aktivite olmamalı. Yeter ki zamanını iyi planla! Böylece spor aktivitelerine de kolayca vakit ayırabilirsin.

Öğretmenime aşık oldum!

Her şeyden önce ilgini başka bir alana kaydırmak konusunda çaba göstermelisin.

Bu. bir spor faaliyeti ya da farklı bir sosyal aktivite olabilir. Kendi yaşıtlarınla daha çok zaman geçirmek için kendini biraz zorlamalı ve bunun geçici bir dönem olduğunu kendine hatırlatmalısın.


Eve geldiğimde çok yorgun oluyorum. Canım hiç ödev yapmak istemiyor.

Plan yapmayan öğrenci sürekli ödevleri ve dersi düşünür,ama bir türlü nereden başlayacağını bilemez. Gözünde büyütür,erteler ve sonunda da zamanı kalmadığı için vazgeçer. Yaptığın planın belli aşamalarında kendini ödüllendirmeye ne dersin?

Bu konuyu bitirdikten sonra tatlı yiyebilirim"ya da "30 dakika çalıştıktan sonra bilgisayarla ilgilenebilirim"gibi…

Psikolog Ferahim Yeşilyurt

Total
0
Shares
Related Posts

Havuz Suyu Göze Zarar!

Deniz, güneş ve havuz . . . Yaz aylarının bu önemli üçlüsünün sağlık üzerinde olumlu ve olumsuz birçok etkisi bulunuyor. Gözler de bu etki alanlarından biri.

Bacaklarda Varisler

Varis, bacak toplardamarlarının genişlemesi,uzaması ve büklümlü hale gelmesi olarak tanımlanıyor. Batı toplumunda insanların %10-20’sinde görülüyor.

Horlamanın Hastalık Habercisi Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Başta Kulak Burun Boğaz ve Baş-Boyun Cerrahisi olmak üzere, Nöroloji, Göğüs Hastalıkları, İç Hastalıkları, Psikiyatri, Diş Hekimleri (Çene Cerrahisi, Ortodontist) ve Çocuk Hastalıkları uzmanlık alanlarını ilgilendiren, bir sorundur.
Total
0
Share