Okul başarısı için sağlıklı beslenme şart!

Çocuğun algısını yükseltip, zihnini açan sabah kahvaltısı kesinlikle atlanmamalı.

Çocuğun algısını yükseltip,zihnini açan sabah kahvaltısı kesinlikle atlanmamalı.
Çocuğun daha kolay öğrenmesi için özellikle hayvansal proteine sahip olan balık,tavuk,kırmızı et,yoğurt,süt ve peynir tüketimi önemli. Sebze ve meyve de dengeli beslenme için şart.
Çocuğunuzun okulda başarılı olması,kolay öğrenip,yüksek notlar almasında dengeli ve sağlıklı beslenmesi çok önemli. Okul telaşının yaşanmaya başlandığı bugünlerde çocuklar kadar anne ve babalar da heyecanlı.

Bütün bir yıl boyunca sürekli öğrenme eylemini gerçekleştirecek olan çocuğun,başarılı ve rahat bir eğitim yılı geçirebilmesi için doğru ve dengeli beslenmesi çok önemli.

Ayrıca okulda dersleri anlayabilmesi ve uyumlu bir gün geçirebilmesi için günde en az 8 saat uyuması gerekli.
Okul çağı,çocukların bebeklikte başlayan hızlı büyüme ve gelişmelerinin genelde yavaşladığı bir dönem. Bu dönemde beslenmenin çocuğun sağlıklı gelişimi için rolü bir hayli fazla.

Dyt. Müge Özyurt

Total
0
Shares
Related Posts

Ergenlerde Cinsel Gelişim

Bireyler arası iletişimde cinsellik, kişinin karşı cinse yaklaşması ve bu yakınlaşmanın neticesinde duygusal ve bedensel aktivasyonlar neticesi doyuma ulaşma şeklinde tanımlanabilir.

Bebeğiniz Ek Gıdalara Ne Zaman Başlamalı?

Yalnız anne sütü ile beslenen bebeklerde ek gıdalara 6. aydan sonra başlanır.Bu dönemde çocuğunuza verdiğiniz ek gıdaların anne sütünün tamamlayıcısı olduğunu unutmayınız.
Total
0
Share