Saç Bakımını Kışın mı Yazın mı Artırmak Gerekir?

Saç bakımını yaz-kış ihmal etmeyin. Ancak yaz aylarında ekstra bakım uygulamalısınız. Çünkü yaz ‘aylarında güneş, havuz ve deniz saçları yıpratıyor.

Kışın mı,yazın mı bakımı artırmalı?

Saç bakımını yaz-kış ihmal etmeyin. Ancak yaz aylarında ekstra bakım uygulamalısınız. Çünkü yaz ‘aylarında güneş,havuz ve deniz saçları yıpratıyor. Bu aylarda saçlarınıza daha fazla bakım uygulayın.

Saç maskelerinin yararı var mı?

Kesinlikle… Özellikle haftada 2 kez yapılan saç maskeleri,saçlarınızın güçlenmesinde son derece yarar sağlıyor. Örneğin badem yağı ile E ve B vitamini içeren ampullerin karıştırılmasıyla elde edilen maske,saçlarınız için birebir.

Jöle ve saç köpüğünü nasıl kullanmalıyız?

Jöle ve saç köpüğünü saçınızda uzun süre tutmayın. Saçınıza jöle,saç köpüğü veya briyantin gibi ürünler uyguladıysanız,gece yatmadan önce saçınızı mutlaka yıkayın.

Beslenmemize dikkat etmeli miyiz?

Bilinçsiz yapılan aşırı veya şok diyetler vitamin mineral eksikliğine neden olarak saçı dökebiliyor.

Saçlarınızı güçlendirmek için dengeli ve saçın ana maddesi keratinin yapı taşı olan proteinden zengin beslenmelisiniz. Vitamin ile mineral ağırlıklı beslenmeyi de ihmal etmeyin.

Boyanın bir zararı var mı?

Perma,boya ve düzleştirme gibi saçlarınıza zarar veren işlemlerin sık sık yapılması da saçların zayıflayıp kırılmalarına yol açıyor.

Dr. Belma Bayraktar

Total
0
Shares
Related Posts

Besinlerin Gücü Adına

Yapılan araştırmalar bazı besinlerin birlikte tüketilmesinin daha yararlı olduğunu ortaya koymuştur. Bu besinlere birkaç örmek verilebilir.

Stres Beyin Kanamasına Neden Oluyor

Beyin krizi beyin fonksiyonlarının ani kaybı olarak tanımlanır.Türkiye'de genel nüfusuna göre yılda ortalama 125 bin yeni beyin kanaması vakası yaşanıyor.
Total
0
Share