Sarkan Memeye His Kaybı Olmadan Askılı Estetik

Küçük yada tüm göğüslerde görülen meme sarkmaları, meme dokusundan azaltma yapmadan ama meme dokusuna istenilen şekil verilerek ameliyat ediliyor.

His Kaybı Olmaz
Eğer memede hacim kaybı varsa,yağ enjeksiyonu ve silikon protezler ile destek yapılıyor. Sadece sarkma varsa meme dikleştirme tekniğiyle ameliyat ediliyor. Meme büyükse,küçültme ameliyatı veya liposuction uygulanarak,memedeki fazla yağ alınıyor . Kadınlar en çok da meme estetiği ameliyatlarından sonra his kaybı olup olmayacağını merak ediyor . Yeni yöntemler his kaybını azaltmaktadır. Her ameliyat bölgesinde his kaybı olur,büyük kısmı da elli bir süre sonra düzelir

Sarkan Memeye Askılı Estetik
Doğum sonrasında kadınlar,meme sarkmasından çok yalanıyor. Büyük ya da küçük tüm memelerde sarkmanın oluşabileceğini belirten Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanları,azaltılmış izlerle meme asma ameliyatı yaptıklarını söylüyor. Yeni tekniklerle memenin süt verme fonksiyonunu korunmaktadır. Meme sarkmaları,meme dokusundan azaltma yapmadan ama meme dokusuna istenilen şekil verilerek ameliyat ediliyor. Meme asma yöntemi günümüzde çok sık kullanılıyor. Meme küçültme ameliyatlarında,memede ters T şeklinde bir iz oluyor.

Bu tekniğin bir benzeri meme sarkmalarının düzeltilmesinde,azaltılmış izler yaratılarak kullanılıyor. Memenin şekline göre düz bir çizgi veya şampanya kadehine benzeyen bir izle meme toparlanıyor. Bundan sonra da meme cildini,meme dokusunu saracak şekilde üstü kapatılarak izlerde belirgin bir azalma sağlanıyor. Azaltılmış izlerle meme asması ameliyatları kimi zaman yara izlerine yönelik ikinci bir ameliyat gerekebiliyor. Bu nedenle önceden hastalarla konuşup beklentilerini öğreniyoruz. Azaltılmış izle ameliyat olduklarında ikinci ameliyat gerektiği zaman,hayal kırıklığına uğramamalarını istiyoruz!

ilk Bir Ay Özel Sutyen Kullanılıyor
Meme eğer büyükse hamileliği ve süt vermeyi beklemeden küçültme ameliyatı yapılmalıdır. Meme küçültme ameliyatı olan kişi süt verebilir,belki biraz miktarda azalma olabilir. Küçültme ameliyatı yaklaşık üç saat sürer ve hastaların takibini altı ay boyunca yapmak gerekir. Hastaların bu kontrollere mutlaka uyması istenir,yaklaşık bir ay özel sutyen,iki ay sporcu sutyeni,sonrasında istediği sutyeni giymesi öneriliyor. Ameliyat sırasında süt kanalları alınmıyor,süt bezlerinin bir kısmı alınıyor. Yara iyileşmesi tamamlandıktan sonra ( 2 hafta ) cinsel anlamda kısıtlamaya gerek yok. Göğüslere dokunamadıktan sonra 1 hafta sonra bile ilişkiye girilebiliyor.

Dr. Ayhan Okumuş

Total
0
Shares
Related Posts

Kulak çınlamasında ne zaman doktora başvurulmalı?

Kulak çınlaması, yaş ve cinsiyet gözetmeksizin toplumun yüzde 10-15’inde görülüyor. Sürekliliği halinde uykusuzluk, sinirlilik, huzursuzluk ve bazı klinik depresyonlara neden olabilen kulak çınlamalarının vakit kaybetmeden tedavi edilmesi gerekiyor.
Total
0
Share