Sivilce İzi Tedavisi İçin Fraksiyonel Lazer

Fraksiyonel C02 lazer her türlü iz (sivilce, yara, çatlak izi gibi) tedavisinde ve cilt gençleştirmede kullanılan cerrahi gerektirmeyen yeni bir lazer teknolojisidir.

Fraksiyonel C02 lazer,her türlü iz tedavisi ile cilt gençleştirmede kullanılan ve cerrahi gerektirmeyen yeni bir lazer teknolojisi. Yüz dışında boyun,göğüs,eller,kollar ve bacaklarda da güvenle kullanılıyor. Fraksiyonel C02 lazer oldukça güvenli bir yöntem. Koyu tenler de dahil olmak üzere tüm cilt tiplerinde uygulama yapılabiliyor. Cildin üst tabakası yaklaşık 1 hafta içinde normal görünümüne kavuşuyor,ancak cildin alt tabakalarında yenilenme devam ediyor. Fraksiyonel lazer ile uygulama yapılacak nedene ve bölgeye göre 3-5 seansta gözle görülür sonuçlar elde ediliyor.

Ne Sağlıyor?

•Sivilce,ameliyat ve yara izleri ile cilt çatlaklarını azaltıyor,

•Cildi yenileniyor ve gençleştiriyor,

•ince kırışıklıkları gideriyor,

•Cilt tonundaki farklılıkları ortadan kaldırıyor,

•Yaşlanmaya bağlı lekelenmeleri hafifletiyor,

•Geniş gözenekleri sıkılaştınyor.

Fraksiyonel C02 lazer her türlü iz (sivilce,yara,çatlak izi gibi) tedavisinde ve cilt gençleştirmede kullanılan cerrahi gerektirmeyen yeni bir lazer teknolojisidir. Daha önceleri geleneksel C02 lazer ile cildin üst tabakası tamamıyla soyularak,cildin alt tabakasının kendisini yenilemesi amaçlanıyordu.

Ancak bu yöntemde iyileşme sürecinin uzun olması,ayrıca ciltte uzun süreli kızarıklık,leke gelişimi ve enfeksiyon riski gibi yan etkiler mevcuttu. Son yıllarda yeni bir teknolojiyle fraksiyonel lazerler geliştirildi,hem iyileşme süresi kısaldı,hem de yan etki riski minimuma indi. Fraksiyonel lazerlerin içinde uzun dalga boyu nedeniyle en etkin lazer C02 fraksiyonel lazerlerdir.

Fraksiyonel C02 lazer,sivilce izlerinin hafifletilmesi,ameliyat ve diğer yara izlerinin azaltılması,cilt çatlaklarının azaltılması,ciltte yenilenme ve gençleştirme,ince kırışıklıkların giderilmesi,cilt tonundaki farklılıkların giderilmesi,yaşlanmaya bağlı lekelenmelerin azaltılması,geniş gözeneklerin sıkılaştırılması amacıyla yüz,boyun,göğüs,eller,kollar ve bacaklar ile tüm vücut derisinde uygulanabilen bir yöntemdir.

Doç. Dr. Emel Güngör

Total
0
Shares
Related Posts

Hipertansiyonun Türkiye’deki Durumu

Türkiye’de kan basıncını takip açısından yapılan en kapsamlı araştırma olan TEKHARF çalışmasında 1990 yılında yapılan ölçümlerde tansiyonu...
Total
0
Share