Tüm Kadınların Mutlaka Bilmesi Gereken 5 Güzellik Sırrı

Güzelliğiniz için tek yapmanız gereken bu konuya gerekli özeni göstermeniz ve sizin için özel hazırlanan beş güzellik sırrını mutlaka hayata geçirmeniz.

Özgüven sahibi olmak,kendi ayaklarının üstünde durmak,tüm özelliklerin ile kendine güvenmek,güzel hissetmenin temeli. Fakat birçok kadın tüm bunların yanında aynanın karşısına geçtiğinde karşısındaki yansımanın görünüşünden de mümkün oldukça memnun olmak ister.

Dış görünüşümüz,kişiliğimizin yanında bekli de varlığımızın sadece önemsiz bir parçası;fakat kendine güveni güçlendirecek yegâne özellik yine kişinin kendini mutlu hissettiği dış görünüşüdür.
Hiç olmadığınız kadar güzel gözükmek her zaman sanıldığı gibi karışık ya da pahalı yollardan geçmek zorunda değil.

Güzelliğiniz için tek yapmanız gereken bu konuya gerekli özeni göstermeniz ve sizin için özel hazırlanan beş güzellik sırrını mutlaka hayata geçirmeniz.

1. Nemlendiricilerin Gücünü Asla Hafife Almayın

Cildiniz;kuru,yağlı hatta normal tip bile olsa nemlendiricilere ayıracağınız hiçbir kuruştan kaçınmayın. Cilt tipiniz ne olursa olsun temizleyiciler ile arındırma işleminin ardından uygulanacak nemlendiriciler güzelliğinize güzellik katacaktır.

Uzmanlar,20’lerinde ya da 30’larının başında olanların nemlendiriciler yardımı ile baki güzelliklerini uzun yıllar daha koruyabileceklerini söylüyor.

“İyi nemlendirici nedir?”sorusunun yanıtı ise cildinizi doğru bir şekilde nemlendirecek,onu dış ve iç etkenlere karşı koruyacak özelliklere sahip olandır. Peki,cildiniz için en doğru nemlendiriciyi seçerken nelere dikkat etmek gerekir?

Eğer cildiniz normal ya da kuru tip bir cilt ise daha yağlı ve fazlaca nem içeren kremleri kullanmalısınız.
Cildiniz çok kuru ise emilsiyonu yüksek kremler tercih etmelisiniz.
Cilt tipiniz yağlı olarak tarif edilen gruba dahil ise mutlaka nem oranı daha düşük bir krem kullanmalısınız.

2. Bir Numaralı Anti-aging Ürününüz Güneş Kremleriniz

Cildinizi güneşin zararlı ışınlarından ve cilt kanseri riskinden koruyan güneş kremlerinin aynı zamanda cildi gençleştirme özelliği de olduğunu biliyor muydunuz? Uzmanlar her gün güneş kremi sürülmüş cilt ile güneşin altında durulacak birkaç dakika ile bile yıllara yayılan genç kalmış bir cilde sahip olabileceğinizi söylüyor.

3. Cilt Temizleyicinizi Akıllıca Seçin

Eğer cilt temizliğinizi sadece sabun ve su ile yapıyorsanız temizlik stratejinizi gözden geçirmenizin vakti geldi de geçiyor. Dermatologlar cilt temizliğinin kusursuz yapılması ve cilde zarar vermeyecek ürünler ile yapılmasını öneriyor.

Cildinizi temizlemek için kullanacağınız ürünün içerisinde sabun içermemesine özellikle dikkat etmelisiniz. Cildinizi günde 2 defadan fazla temizlemeye fakat bu işlemi çok da sık yapmamaya dikkat edin. Sıklıkla yıkanan cilt,doğru ürünlerin de kullanılmaması durumunda kuruyabilir ve sizi olduğunuzdan yaşlı gösterebilir.

4. Cildiniz İçin Kullanacağınız Araçlara Dikkat!

Paranın satın alabileceği en iyi farı,dünyanın en lüks markalarından birine ait fondöteni kullanabilirsiniz ama doğru malzemelere sahip değilseniz yapacağınız makyaj sağlıklı cildinize zarar verebilir ve daha genç görünmeniz yerine bunun aksine neden olabilir.

Doğru araçlar nasıl olmadır? Allık fırçaları yumuşak ve cilde nazik temas yapacak özellikte olmalıdır.

5. Saç Stilinizi ve Makyaj Tarzınızı 2 Yılda Bir Değiştirin

Saç stilinizi en son ne zaman değiştirdiğinizi hatırlıyor musunuz? Bu sorunuzun yanıtı hayır ise derhal bir kuaföre koşun! Uzmanlara göre saç ve makyaj stilinizi her iki yılda bir değiştirmek tarzınızı güncellediği gibi sizi daha da genç ve dinamik gösterecektir.

Sağlık Editörü

Total
0
Shares
Related Posts

Diş bakımı nasıl olmalı?

Meslek hayatıma başladığımdan beri hastalarımdan en çok duyduğum cümlelerden birkaçı: ”Doktor Bey,dişlerimi her gün fırçalamama rağmen çürümesini önleyemiyorum.”…

Mevsimsel Alerjik Rinite Neden Olan Alerjenler

Alerjen olarak tanımlanan maddelere karşı duyarlılığı olan bir kimsede, alerjen ile karsılaşma sonrasında burunda başlıca akıntı, hapşırık, kaşıntı ve tıkanıklık şeklinde yakınmaların oluştuğu hastalık tablosu alerjik nezle olarak tanımlanır.
Total
0
Share