Zayıflama İlaçları Ölüm Saçıyor

Zayıflamak için kullanılan ilaçlar tehlike sinyali veriyor. Altın Çilek’ten sonra, Meksika Biberi hapının bilinçsiz kullanımı da az kalsın yine can alıyordu.

Zayıflamak için kullanılan ilaçlar tehlike sinyali veriyor. Altın Çilek’ten sonra,Meksika Biberi hapının bilinçsiz kullanımı da az kalsın yine can alıyordu.

24 Eylül 2009 tarihinde Antalya’da zayıflama hapı kullanan 110 kiloluk 28 yaşındaki kişi evinde ölü bulunmuştu. Şimdi de Asena Karabacak,33 yaşında,güzellik uzmanı,80 kiloydu. Zayıflamak için,televizyonda gördüğü Meksika Biberi hapını aldı,bir haftada 6 kilo verdi.

Ancak o bir haftanın sonunda her şey değişti. Karabacak rahatsızlandı hastaneye kaldırıldı.

Tedavi altına alınan Karabacak’a "toksik hepatit"teşhisi kondu. Doktorlara göre,"toksik hepatit"in oluşması için zehirlenmiş olmak gerekiyordu.

Karabacak hastaneye getirildiğinde,karaciğeri ve böbreği iflas etmek üzereydi. Doktorlar ailenin organ nakline hazırlıklı olmasını istedi.

10 gün yoğun bakımda uyutulan Karabacak,yaşam destek ünitesinde ölüm kalım savaşı verdi.

Karabacak,yaşının genç olmasının avantajını yaşadı,hayatta kaldı,şimdi karaciğer tedavisi görüyor.

Türkiye’ye Uzakdoğu’dan sokulan ve orijinal adı ‘La Jiao Shou Shen’ olan Meksika biberi çekirdeği esanslı zayıflama hapı kullanan 110 kilo ağırlığındaki 28 yaşındaki Ferhan Yılmaz,evinde ölü bulundu. Polis,yatağının başucunda 3 kutu zayıflama hapı bulurken,yakınları ve komşuları Ferhan Yılmaz’ın uzun süredir zayıflamak için alternatif zayıflama metodları üzerinde araştırma yaptığını söyledi.

Kaçak yollarla yapılan ‘Meksika Biberi’ hapının kullanımı ile ilgili olarak internet sitelerinde de uyarılar bulunuluyor. Hamile,gebe ve emzirenlerin kesinlikle kullanamayacakları vurgulanan hapın,ayrıca karaciğer,kalp ve böbrek yetmezliği olanlar ile yüksek tansiyonlu kişiler,ülser veya gastrit şikayeti olanların kullanmasının hayati tehlike oluşturacağı belirtiliyor. Alkol ile birlikte kullanımının da zararlı olduğu belirtilen uyarılarda hapın mutlak surette doktor kontrolünde alınması gerektiği de özellikle vurgulanıyor. Dünyada sadece Rusya ve Çin’de resmi olarak satışı yapılan bu hapın Türkiye’de sahtelerinin de üretildiği iddia ediliyor.

Popüler diyet haberlerine dikkat! Uzman uyarısı için tıklayınız.

Sağlık Editörü

Total
0
Shares
Related Posts
Total
0
Share