Uyluk Germe Estetiği Hakkında Merak Edilenler

Uyluk germe estetiği ile daha genç görünümlü ve daha orantılı vücut şekli sizin için uygun olabilir.

Fitness ve kilo kaybı çabaları,daha sıkı bir vücut elde etmek hedefi için kimi zaman yeterli değildir. Uyluk germe estetiği ile daha genç görünümlü ve daha orantılı vücut şekli sizin için uygun olabilir.
Uyluk germe estetiğine uygun adaylar:

 • İç uyluk ve / veya dış uyluk bölgelerinde aşırı yumuşak dokusu olan bireyler,
 • Sağlıklı bireyler (İyileşmesini bozan veya cerrahi riski artırabilir tıbbi durumlar yoksa ),
 • Gerçekçi hedefleri ve beklentileri olan kişiler bu ameliyat için uygundur.

Bir uyluk germe estetiğinde fazla deri ve bazı durumlarda yağ azaltılarak uyluk yeniden şekillendirir. Uyluk ve alt gövde arasında ilişki,daha orantılı hatlar ile sonuçlanır.

Operasyon öncesi görüşme

 • Görüşmede öncelikle sizin şuan ki şikayetleriniz ve operasyon sonrası beklentiniz değerlendirilir. Sonrasında genel sağlık durumunuz,uyluk bölgesindeki yağ miktarı ve dağılımı,uyluk cildinin sarkıklığı ve fazlalığı ve deri kalitesi değerlendirilir. Bu muayene sırasında;geçirdiğiniz hastalıklar,halen mevcut sağlık problemleriniz (şeker hastalığı vb),alışkanlıklarınız (sigara,içki vb) ve kullandığınız ilaçlar (aspirin,sakinleştirici vb) hakkında doğru ve ayrıntılı bilgi alınır. Sizin beklentileriniz ve muayene bulgularınız sonucu,tek başına veya liposuction ile birlikte tam veya kısmi uyluk germe için uygun bir hasta olabilirsiniz ya da sadece liposuction sizin için yeterlidir. Bu muayene sırasında anestezi tipi,kaç gün hastanede kalacağınız ve operasyon sonrası konuşulur.
 • Tıbbi kayıt için fotoğraf çekilir.

Operasyon zamanına hazırlık

 • Bu dönemde güneşte fazla kalmamalısınız. Eğer kullanıyorsanız E vitamini ve aspirine ara verilmeli ve operasyon öncesi ağır diyet rejimlerinden kaçınılmalı. Soğuk algınlığı ya da başka bir enfeksiyon,operasyonun ertelenmesine sebep olabilir.
 • Operasyon günü ve sonraki birkaç gün için size yardımcı olacak birisi gerekecektir.
 • Aspirin ve türevi ilaçlar operasyondan bir hafta önce kesilir. (Sürekli kullandığınız ilacı doktorunuza danışmadan kesmeyiniz. )
 • Sigaranın operasyon öncesi ve sonrası bir süre kullanılmaması önerilir.
 • Operasyon günü hastaneye gelirken makyaj yapmayın,saç jölesi kullanmayın,rahat kıyafet giyin ve takılarınızı evde bırakın.
 • Operasyondan 6 saat önce hiçbir şey yenmemeli ve içilmemeli.
 • Operasyondan yaklaşık bir saat önce hastanede olunmalı.
 • Rezerve edilmiş odanıza geldiğinizde isterseniz size ağızdan bir ilaç verilecek ve bu sizi rahatlatacaktır.

Operasyon tekniği

 • Uyluk germe estetiğinde cilt elastikiyeti iyi ise,sadece liposuction yapılabilir. Cilt elastikiyeti iyi olmayıp fazla deri varsa,liposuction ve uyluk germe operasyon teknikleri beraber bir arada tavsiye edilebilir.
 • İnsizyon alanları,düzeltme yapılacak alanlar,dereceleri,hasta ve doktorunuzun tercihine bağlı beraber karar verilir.

İç Uyluk Germe

İç kasık ile arka uyluk arasında küçük bir kesi yapılır. İç uyluk gerilip asıldıktan sonra fazla deri alınır.

Dış Uyluk Germe

Bikini altında sakalanacak şekilde kalça çevresi ve kasık bölgesinden kesi yapılıp uyluk asılır ve fazla cilt alınır.

Anestezi türü

 • Genel anestezi yöntemi ile uygulanır.

Operasyon süresi

 • Operasyonun genişliğine bağlı olarak 1-3 saat arasında değişir

İyileşme süreci

 • İlk birkaç gün uyluk bölgesinde şişlik ve ağrı kesiciler ile kontrol altına alınabilen ağrı olabilir. 1 gün hastanede kalmanız gereklidir. Kendinizi eskisi gibi hissetmeniz birkaç hafta alabilir. İşinize 2-4 hafta sonra dönebilirsiniz. Kabul edilebilir,biraz görünür izleri olacaktır. Ancak genel olarak iyi sonuçları uzun ömürlüdür. Bir uyluk germe estetik operasyonundan sonra sonuçları hemen hemen görünür. Yara izi ilk 3-6 ay kötüye gidermiş gibi görülebilir ama bu normaldir. İzlerin düzleşmesi ve solması 9 ay ila 1 yıl alabilir. Tamamen yok olmamasına rağmen iz bu bikini altına dahi kolayca saklanabilir. Uyluk bölgesi sarkıklığı olan hastalar için iyi sonuç verir. Hastaların çoğunda,düzenli egzersiz ve diyetle iyi sonuç yıllarca korunabilir. Ödemi çözmek,dokuları desteklemek ve iyileşmeyi hızlandırmak için özel bir giysi birkaç hafta giydirilir.
 • Uyluk germe ameliyatında nadir yaşanılabilen riskler şunlardır:Skar,hematom,enfeksiyon,sıvı birikim,kötü yara iyileşmesi,cilt kaybı,kan pıhtıları,uyuşukluk veya deri hissi diğer değişiklikler,anestezi riskleri,deride renk değişikliği ve / veya şişme,asimetri,derin ven trombozu,kalp,akciğer komplikasyonları,revizyon operasyonu gibi.

Uyluk germe estetiği maliyeti

Maliyet her zaman elektif cerrahi bir husustur. Uyluk germe fiyatları çok çeşitlilik gösterir. Uyluk germe operasyonu için bir cerrahın maliyeti değişebilir. Deneyiminin yanı sıra coğrafi konumu,çalıştığı hastane gibi durumlara da bağlıdır.

Maliyeti şunları içerebilir:

Cerrahın ücreti,hastane veya cerrahi tesis maliyetleri,anestezi ücreti,ilaçlar,post-cerrahi giysiler,tıbbi testler.

Op. Dr. Güncel Öztürk

Total
0
Shares
Related Posts

Epilepsi Hakkında Doğru Bilinen 7 Yanlış

Epilepsi hakkında toplumda “doğru” bilinen “yanlış”lar, hastaların sosyal yaşamını kabusa dönüştürüyor. Yapılan hatalı uygulamalar, ortaya çıkan tablonun daha da ciddileşmesine yol açabiliyor.
Total
0
Share