Vodafone Arena’ya Giden Beşiktaşlılar İçin Sağlık Kılavuzu

Şimdiden Türk Futbol tarihinde eşine az rastlanır bir fenomene dönen, açılışını sadece Beşiktaşlıların değil, herkesin dört gözle beklediği Vodafone Arena’da takımını destekleyen Beşiktaş taraftarları için bir sağlık kılavuzu hazırladık.

1. Büyülenmeye Hazır Olun

Müthiş tezahüratlar, desibel rekorları ve nice başarılar. Futbol tarihinin en büyülü anlarına şahit olan bu stat, taraftarıyla sonunda kavuşuyor. Beşiktaş Taraftarı yeni bir tarih yazmak için Vodafone Arena’nın açılışını bekliyor.

2. Sağlıklı Beslenin

Stat çevresinde satılan, lezzeti yüksek ama muhtevası meçhul yiyeceklere karşı dikkatli olun. Enerjinizi düşürmeyecek yiyecekleri seçin.

3. Ses Tellerinizi Yormayın

Her şeyin bir bedeli var; öyle 130-140 desibele çekirdek çitleyerek çıkılmıyor, bunu biliyoruz. Fakat ertesi gün helelele hehele şeklinde bir diyalog kurmak istemiyorsanız tezahürat yaparken dikkatli olun.

4. Kalp Sağlığına Dikkat

Atmosfer, coşku, özlem ve mutluluk; tüm bunlar heyecanınızı ikiye katlayabilir fakat fazla heyecanın kalbinizi zorlayabileceğini unutmayın. Yetişkinlere göre çok nadir görülmesine rağmen gençler de kalp krizi veya ani kalp durmasına yakalanabilir. Dolayısıyla kendinizi ve kalbinizi yormadan coşkuyu yaşamaya ve tadını çıkarmaya odaklanın.

5. Hava Durumunu ve Trafiği Unutmayın

Hava tahmin siteleri 11 Nisan’da yağmur yağma ihtimalinden bahsediyor. Hava sıcaklığı gündüz 21, maç saatinde 16 hatta 14 dereceyi bulacak. Maçın başlama saatinde güneş batıyor olacak. İyi giyinmeyi ihmal etmeyin. Bu havalar eskilerin dediği gibi tam da “hasta olma havaları”.

Maç saati akşam 8, yer de İstanbul olunca, sadece taraftarlara değil tüm İstanbullulara da bir çağrımız var: Trafik yoğunluğuna dikkat.

6. Vodafone Arena’nın Akıllı Olduğunu Unutmayın

Şarjlara dikkat, gaza gelip şarjı bitirmeyin. Yüksek hızda internetin cazibesine kapılıp şarjınızı hemen bitirmeyin, yoksa çok değerli bir anı ölümsüzleştirme şansını kaçırabilirsiniz.

7. Endişelenmeyin!

Olası bir yaralanma, sakatlanma veya herhangi bir rahatsızlık anında Acıbadem Mobil Sağlık ekiplerinin size ulaşmasını bekleyin. 3 ambulans ve 29 sağlık çalışanıyla kısa bir süre içerisinde sağlık ekipleri sizinle ilgilenecektir.

 

Sağlık Editörü

Total
0
Shares
Related Posts
Total
0
Share