Yağ Yakan 9 Besin

Eğer siz de vücudunuzdaki istenmeyen yağlardan şikayetçiyseniz aşağıdaki yağ yakmaya yardımcı olan besinleri mutlaka tüketin . . .

Eğer siz de vücudunuzdaki istenmeyen yağlardan şikayetçiyseniz aşağıdaki yağ yakmaya yardımcı olan besinleri mutlaka tüketin . . .
Sağlıklı bir şekilde kilo vermek için besinlerin içerikleri büyük önem taşıyor. Bazı gıdalar kilo alımını artırırken bazıları yağ yakımını hızlandırarak kilo vermeye katkı sağlıyor.

  • Süt Ürünleri

Kalsiyum kaynağı olan süt ürünleri yağ yakıcı besinlerin başında geliyor. Az yağlı süt,yoğurt ve ayran yağ yakımını yükseltiyor. Bu yüzden süt grubu besinlerden günde iki porsiyon tüketin.

  • Üzüm

Özellikle kırmızı üzüm,dut ve yerfıstığında bulunan antioksidan özelliği olan resveratrol maddesi,yağın çözülmesini sağlıyor. Bu nedenle diyet yapanların günde 1 yemek kaşığı bu tür gıdaları tüketmeleri öneriliyor.

  • Hindiba

Hindiba içinde damarlara pozitif etkisi bulunan ve hazmı kolaylaştıran çok özel keskin maddeler barındırıyor. Bu iki madde,vücuttaki asitlerin atılımında ve metabolizmanın düzenli çalışmasında önemli bir görev üstleniyor. Bu sayede tatlıya olan iştah azalıyor.

  • Kırmızı Biber

Kırmızı biber vücut ısısını artırarak yağ yakımını hızlandırıyor. İçindeki acı madde,kan dolaşımı hızlandırarak vücut ısısını arttırıyor. Vücut ısısı artınca,yağ yakımı da hızlanıyor.

  • Lifli Gıdalar

Lifli gıdalar vücutta yağ tutulmasını engelliyor. Marul,domates,ıspanak gibi sebze ve meyvelerde bolca bulunan lif,tokluk hissini artırdığı için vücutta fazla yağ tutulmasını engelliyor.

  • Maydanoz

Elma,soğan,kiraz,yabanmersini,pırasa,lahana,brokoli,domates,maydanoz,vişne,erik,ıspanak,yeşil çay ve turunçgillerde bulunan flavonoidlerin yağ yakma etkisi bulunuyor. Ayrıca bağışıklık sistemini koruyarak C vitamini emilimini artırıyorlar.

  • Keten Tohumu

Keten tohumu,menopoz sonrası kadınlarda vücut yağlarının ve kilolarının azalmasını sağlıyor. Her gün kahvaltılık tahılınıza,yoğurdunuza ya da salata sosunuza bir yemek kaşığı keten tohumu ekleyebilirsiniz .

  • Kuruyemiş

Ceviz,badem ve fındık insulin direncini artırıyor. İçerdiği iyi yağlar,lif ve protein kilo vermeye yardımcı oluyor. Yüksek lif oranları sayesinde bağırsak hareketlerini de artırıyorlar. Günde 10 adet fındık,6-8 adet badem veya 2 adet ceviz tüketmek yeterlidir.

  • Yeşil Çay

Sağlık deposu olan yeşilçay;içerdiği katesin metabolizmayı ve karaciğerin yaktığı yağ oranını hızlandırıyor. Günde 2-3 bardak yeşil çay içebilirsiniz.

Dyt. Olcay Barış

Total
0
Shares
Related Posts

Lazer İle Katarakt Tedavisi Olur Mu?

Göz hastalıkları ile ilgili yanlış bilgiler beraberinde mağduriyeti de getirir. En doğru adım, alanında uzman bir hekime danışmaktır. Kişinin hiçbir şikayeti olmasa dahi yılda en az 1 kere göz muayenesi olması gerekir.

Obeziteyi Zihninizde Durdurun

Obeziteyi durdurmanın yöntemi, sadece tek bir yönteme saplantılı kalmayıp birçok farklı yöntemi aynı anda uygulamaktan geçmekte.
Total
0
Share