Erkekler, Yenilenme Zamanı !

Kısa bir süre içinde uzun ve yorucu bir spor programından elde edilecek sonuçlara ulaşmak artık çok kolay!

Estetik cerrahinin,erkekler arasında bu kadar popüler olmasının nedenini,günümüz toplumunda mesleki başarının genç ve dinamik bir görünümle özdeşleşmesi olarak açıklıyor. Çalışma hayatındaki rekabet diğer bir taraftan bakılınca 40′ lı-50′ li yaşlarda alttan gelen genç ekip tarafından rekabete zorlanan bir grup erkek için,kariyerlerine destek verebileceğine inandıkları bir yenilenme sürecinden geçmek hiç de fena bir fikir değil gibi görünmektedir .

Peki böyle bir yenilenme sürecinden geçmek isteyen erkekler için ne gibi estetik uygulamalar söz konusu olabilir?

Liposuction ( Yağ emme )

Erkek vücudunda yağın depolandığı bölgeler kadınlara göre farklı bir yerleşime sahiptir. Özellikle kilo verilirse de yok olmayan,karın ve gövdenin her iki yanındaki yağ kitleleri için ideal çözüm liposuctiondır. Böylelikle kısa bir süre içinde uzun ve yorucu bir spor programından elde edilecek sonuçlara ulaşmak mümkündür. Karın bölgesinin yanı sıra,yine çoğunlukla erkeklere özgü bir problem olarak karşımıza çıkan ense ve sırt bölgesindeki yağ birikiminin liposuction yöntemi ile giderilmesi de dinç bir görünüm sağlamaya yönelik sıkça uygulanan estetik girişimidir.

Meme küçültme

Erkek vücudunda,memelerde büyüme iki dönemde gözlenir .

  • Bunlardan birincisi çocukluktan gençlik dönemine geçiş sırasında meme dokusunun artışı ile karakterizedir.
  • İkincisi ise daha ileri yaşlarda,vücut kütlesindeki artışa paralel meme yağ dokusunun artışına bağlı olarak gözlenir.

Gençlik döneminde gözlenen meme büyümesi,delikanlılık çağındaki erkek çocuğun ruh sağlığı üzerinde olumsuz etki yaratabilmektedir. Yine ileri yaşlarda,kişiyi dinç ve erkeksi bir vücuttan uzaklaştıran bu durum kendine güveni azaltarak,sosyal ve iş yaşantısında çekimserliklere neden olmaktadır. Meme küçültme operasyonlarının birçoğu yağ emme yöntemi ile herhangi bir iz bırakmadan gerçekleştirilebilirken,özellikle gençlik döneminde meme dokusunun artışına bağlı büyümelere yönelik operasyonlar,meme başı etrafından yapılan ve ilerleyen dönemlerde kaybolarak fark edilmez hale gelen küçük kesilerle gerçekleştirilmektedir.

Göğüs ve baldır protezleri

Tamamen erkeğe özgü estetik girişimler arasında yer alan uygulamalardır. Vücutla uyumlu ve izsiz yöntemlerle yerleştirilebilen özel göğüs protezleri ile aylarca vücut geliştirme salonlarında ter dökmüş gibi bir görüntüye sahip olmak mümkündür. Ayrıca,çok ince bacaklara sahip ve bundan rahatsızlık duyan erkeklere,baldır bölgesine uygulanan protezlerle daha estetik bir görünüm kazandırılabilmektedir .

Burun estetiği

Erkek burnu,kadın burnundan estetik ve anatomik olarak belirgin farklılıklar gösterir. Bu nedenle erkeğe yönelik bir burun düzeltme operasyonu,bu farkları göz önünde bulunduran ve uygun teknikleri kullanan bir estetik cerrah tarafından yapıldığı takdirde başarılı olacaktır. Örneğin,kadına hoş ve sevimli bir ifade veren hafifçe kalkık bir burun,erkekte kadınsı ve itici durabilir. Ancak bu özellikler göz önünde bulundurularak titizlikle gerçekleştirilmiş bir burun operasyonu,erkek yüzünde oldukça olumlu sonuçlar yaratabilecektir.

Yüz gençleştirme

Yaşla birlikte yüzün yağ dağılımı değişmektedir. Avurt bölgesindeki yağlarda belirgin bir erime gözlemlenirken,çene altı ve boyun bölgesinde yağ ve deri fazlalığı belirgin bir hale gelir. İşte değişen bu dengeyi yerine koyabilmek için fazlalık olan bölgelerdeki yağ ve deriyi çeşitli yöntemlerle toparlamak,eriyerek yaşlı bir görünüme neden olan yağları ise yine vücuttaki depolardan yenilemek yoluyla yüzde gençleşme sağlamak mümkündür. Bunun yanı sıra göz ve ağız çevresi kırışıklıkları ile göz kapaklarındaki düşme ve torbalanmalar,yaş henüz çok ilerlemeden yapılacak basit müdahalelerle düzeltilerek erkek estetiğinde yüz güldürücü sonuçlar elde edilebilmektedir.

Dr. Abdullah Etöz

Total
0
Shares
Related Posts

Diş Çekimi Öncesi ve Sonrası Bunlara Dikkat Edin!

Günümüzde, bilimsel ve teknolojik ilerlemenin diş hekimliği bilimine katkıları sayesinde, öncelikle dişi tedavi etmek ve ağızda tutmak hedeflenmekle birlikte, bazı durumlarda, hasta sağlığını koruma amacıyla diş çekimine başvurulmaktadır.
Total
0
Share