Fenerbahçe Ordinaryüs’ü Lefter’i Kaybetti

9 Ocak günü zatürre teşhisiyle yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan Fenerbahçe’nin “Ordinaryüs” lakaplı ünlü oyuncusu Lefter Küçük Andonyadis 87 yaşında vefat etti.

Lefter hayatını kaybetti

Fenerbahçe’nin efsanevi futbolcusu ‘Ordinaryüs’ lakaplı Lefter Küçükandonyadis,tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Rahatsızlığı nedeniyle 9 Ocak Pazartesi günü zatürre teşhisiyle yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan 87 yaşındaki Lefter Küçükandonyadis,saat 20.0O sıralarında vefat etti.

Fenerbahçe Kulübü,internet sitesinde ”Camiamızın acı kaybı” başlığıyla yapılan açıklamada,şöyle denildi:

”105 yıllık Fenerbahçe Kulübü tarihinin gelmiş geçmiş en büyük ve sembol sporcularından biri olan değerli büyüğümüz Lefter Küçükandonyadis’i kaybetmiş bulunuyoruz.

Bir süredir rahatsızlığı nedeniyle hastanede tedavi gören değerli büyüğümüz bu akşam saatlerinde hayata gözlerini yummuştur. Kendisine Allah’tan rahmet,ailesi,tüm camiamız ve spor kamuoyuna başsağlığı diliyoruz.”

Lefter’in vefat ettiği haberinin duyulmasından sonra Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Ali Koç,Fenerbahçe Futbol Takımı İdari Menajeri Hasan Çetinkaya,Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman,Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Sedat Doğan ve futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen,hastaneye gelerek,yetkililerden bilgi aldı ve Lefter’in ailesiyle görüştü.

Kaynak:ntvmsnbc.com

Sağlık Editörü

Total
0
Shares
Related Posts

Bilgisayar başında uzun süre kalmayın!

Zamanının çoğunu hiç hareket etmeden bilgisayar başında geçiren pek çok kişi, akciğer embolisi, yani akciğer damarlarının pıhtı ile tıkanması tehlikesi ile karşı karşıya.
Total
0
Share