Kavitasyon’la İncelme Vakti

Bölgesel zayıflamanın aşamaları

Kavitasyon,son yıllarda bölgesel zayıflama yöntemleri içinde oldukça etkisi bulunan ve giderek yaygınlaşan bir yöntem. Cerrahi bir işlem yapılmadan uygulanabiliyor olması ve her seanstan hemen sonra incelmenin fark edilebilmesi yöntemi daha da popüler hale getirdi. Kavitasyonla bölgesel zayıflama özellikle kadınların çokça tercih ettiği bir yöntem olsa da erkeklerinde gözdesi olma yolunda ilerliyor.

Yaz aylarının gelmesiyle özellikle kadınları zayıflama kavitasyon uygulanmadan önce başvuran kişinin hekim telaşı sardı. Cerrahi bir işlem yapmadan uygulanan bölgesel tarafından yapılacak dikkatli bir sorgulamayla yöntem için zayıflama yöntemi kavitasyon,incelmek isteyenlerin yeni uygun olup olmadığına karar verilmesi gerektiğini söyledi. Her seanstan sonra incelmenin gözle görülür şekilde fark edilmesinin kavitasyona rağbeti artırdığına dikkat çekti.

Kavitasyonun cilt altındaki yağ dokusunun düşük frekanslı ultrason dalgaları kullanılarak parçalanması ve sıvılaşan yağ dokusunun da buradan uzaklaştırılması esasına dayandığına dikkat çekerek,”ses dalgalarının oluşturduğu titreşim,yağ hücrelerinde hava kabarcığı oluşturarak patlamasını sağlar.

Parçalanan yağların vücuttan atılması için de fiziksel aktivite ve spor mutlaka gereklidir. Ayrıca kişi işleme gelmeden önceki gün,işlem günü ve sonraki üç gün 1 buçuk litre su içmelidir. İçilen su,yağ içreğinin vücuttan daha kolay atılmasını sağlayacaktır.

Dr. Gülay Satar

Total
0
Shares
Related Posts

Büyük Şehirler Hasta Ediyor

Büyük şehirlerde günden güne artış gösteren hava kirliliği, sinüzite ve üst solunum yolu enfeksiyonlarına neden oluyor!
Total
0
Share