Manken Formunda Kalmak Çok Zor Değil!

Elinizden diyet listeleri düşmüyor, buna rağmen tartıda gördüğünüz sayıdan hiç memnun kalmıyor veya verdiğiniz kiloları kısa sürede fazlasıyla geri alıyorsanız, bir yerde hata yapıyorsunuz demektir.

Elinizden diyet listeleri düşmüyor,buna rağmen tartıda gördüğünüz sayıdan hiç memnun kalmıyor veya verdiğiniz kiloları kısa sürede fazlasıyla geri alıyorsanız,bir yerde hata yapıyorsunuz demektir.

Yemekten önce çorba veya salata tüketiyorlar:

Yemekten önce yenen çorba veya salata açlık hissini azaltarak,ana yemeğin daha az yenmesini sağlıyor. Onlar da bu kurala mümkün olduğunca uymaya çalışıyorlar. Tabii ki yenilen çorbanın içeriği de önem taşıdığım biliyor,düşük kalorili olanlarını yiyorlar. Hafif menüleri seçiyorlar.


Atıştırmak için düşük kalorili besinler tüketiyorlar:
Hem açlık şikayetlerinin sonlanması hem de doygunluk sağlanabilmesi yemek aralarında acıktıklarında kalori değeri çok düşük olan sebzeler salata tüketiyorlar.

Dışarıda yemek yerken dikkatli oluyorlar:

Davetlerde veya iş yemeklerinde;ızgara balık,tavuk,köfte veya yağsız et gibi seçenekleri,salata gibi düşük kalorili besinlerle birleştirerek hafif menüleri tercih ediyorlar.

Bol bol su içiyorlar:

Vücudu bir kap gibi düşünürsek,bunun yüzde 60-70’ini su oluşturuyor. Su içmeye önem verilmediği takdirde ise vücuttaki yağ miktar artabiliyor. Onlar da bunu önlemek için günde 10-12 bardak su içmeyi asla ihmal etmiyorlar. Asitli içecekten uzak duruyorlar.

Dyt. Burcu İnce

Total
0
Shares
Related Posts

Nasıl mutlu olunur?

Mutluluğun gelip sizi bulmasını beklemekten yoruldunuz mu? Beklemeyi bırakın, bu önerilerle mutluluğu siz bulun.
Total
0
Share