Obezite aşısı farelerde sonuç verdi

Bilimadamları, insanların kilo alıp verme süreçlerinin farelerden daha karmaşık olduğunu vurguluyor, ancak aşının obeziteyle mücadelede yardımcı olabileceğini de gözardı etmiyorlar.

ABD’li bilimadamları obeziteye karşı etkili olan bir aşı geliştirmeyi başardı. Aşının insanlar üzerinde denenmesi için bir süre daha klinik deneyler devam edecek.
Fareler üzerinde yapılan klinik deneylerde başarılı sonuçlar veren aşı,vücudun,açlık duygusunu ve kilo almayı artıran bir hormona karşı etkili olan antikorlar üretmesini sağlıyor.

Testlerde,aşılanan farelerin,aynı miktarda gıda tüketen ve aşı yapılmayan diğer farelere kıyasla daha az kilo aldığı gözlendi. Aşının metabolizmanın daha hızlı çalışmasını sağladığı ve yağ depolanmasını engellediği belirtiliyor.

Bilimadamları,insanların kilo alıp verme süreçlerinin farelerden daha karmaşık olduğunu vurguluyor,ancak aşının obeziteyle mücadelede yardımcı olabileceğini de gözardı etmiyorlar.

Sağlık Editörü

Total
0
Shares
Related Posts

Öksürüğü Hafife Almayın!

Özellikle sigara içen kişilerin öksürük, balgam ve eforla nefes darlığı oluyorsa doktora başvurmaları önerilir, çünkü KOAH erken dönemde teşhis edilirse ilerlemesi engellenebilir.
Total
0
Share