Papaya Meyvesinin Faydaları

Papaya meyvesi hakkında bilmek istediğiniz her şey…

Papaya meyvesi protein,kalsiyum,demir,potasyum,magnezyum,fosfor,sodyum,karbonhidrat ve tüm temel vitaminler gibi güçlü besinler ile doludur. Bu meyvenin yararları şunlardır;

Kalbiniz İçin Faydalıdır

Papaya’da bulunan diyet lifi,kolesterol seviyesini düşürerek kalp için çok yararlıdır. Bu lif vücudun kolayca işleyebileceği homosisteini (kan damarlarına zarar verebilen ve kalp krizine neden olabilen zararlı bir madde) amino asitlere,dönüştürmede yardımcı olur. Ayrıca papaya antioksidan içerir. Kolesterolü okside eder.

Sindirimi Geliştirir

Sindirim bozuklukları papaya yardımı ile tedavi edilebilir. Pankreas veya kistik fibroz,kronik hazımsızlık ve şişkinlik olan bireyler için,papaya çok yararlı olabilir. Bağırsak solucanları da papaya tohumları ile etkili bir şekilde tedavi edilebilir. Ayrıca kronik kabızlık içinde oldukça etkilidir.

Kolon Kanserini Tedavi Etmek İçin Etkilidir

C Vitamini,E Vitamini vekaroten gibi antioksidanlar kansere neden olan hücrelerin yok edilmesine katkıda bulunur. Aynı zamanda ağız yaraları,mide bulantısı ve kusma gibi kemoterapi gören hastaların rahatlamasını sağlar. Papaya,kolon kanserinde zararlı olan maddelerin dışarı atılmasına yardımcı diyet lifleri ve antioksidanlar içerir.

Kilo Vermede Yardımcı

Papaya düşük kalori içermesinden diyetlerde yardımcı rol oynar. 100g’da 39 kalori vardır.

Cilt ve Saç İçin Faydalı

Temel antioksidanlar erken yaşlanma ile mücadelede yardımcı olur. Ciltteki tıkanmış gözenekleri ve sivilceleri temizler. Papaya ölü hücreleri eriterek temizler,aynı zamanda cildin pul pul dökülmesine yardımcı olur. Taze parlak ve genç görünümlü bir cilt elde etmenize yardımcı olur. Yaralar,yanıklar ve deri enfeksiyonlarını tedavi etmek için etkilidir. Bir papaya kabuğu ya da papaya merhemi sürerek tedavi edebilirsiniz.

Papaya içeren şampuanlar kafa derisini nemlendirir kepekten uzak tutar.

Bağışıklık Sistemini Güçlendirir

A vitamini ve C vitamini içeren papaya bağışıklık sistemini güçlendirir ve soğuk algınlığı ve öksürüğe karşı vücudunuzu güçlendirir.

Sağlık Editörü

Total
0
Shares
Related Posts

Sağlık İçin Su İçin

Su insan yaşamı için havadan sonra gelen en önemli ihtiyaç maddesidir ve beslenmemizin vazgeçilmez bir parçasıdır. İnsan,besin almadan haftalarca canlılığını sürdürebildiği halde susuzluk durumunda ancak birkaç gün yaşayabilir.
Read More

Yeni Nesil Güzellik Mucizesi: Probiyotikler

Yapılan araştırmalar, günlük belirli bir dozda probiyotiklerin alınmasının cilt sağlığı üzerinde etkili olduğunu, dost bakterilerin oluşmasını sağladığı ve sağlıklı bir cilt elde etmenize yardımcı olabileceğini göstermektedir.
Read More

Zararlı Olabilecek Yiyecekler!

İlerleyen yaşlarda sürekli tükettiğiniz yiyeceklerden bazıları sorun yaratabilir, bu sebeple tüketiminden kaçınmanız gereken yiyecekleri öğrenmenizde fayda var.
Total
0
Share