Rejim Sırası Erkeklerde

Günümüzde kadınlar kadar erkekler de zayıflamak ve sağlıklı olmak istiyorlar ki bu çok normal ve doğru bir istek.

Günümüzde erkekler de kadınlar kadar estetik anlamda ya da bilinçli beslenmek adına diyetisyene başvuruyor. Birçok erkek temelde bir sağlık problemi olmaksızın diyetisyeni tercih ederken,bir kısmı da bu zamana kadar alışık olmadığı kilolara ulaşmanın verdiği estetik kaygılarla diyetisyene geliyor.

Erkeklerin kilo sorununun ergenlikten sonra durağan çalışma hayatı ile başlar.Teknoloji hareketsizliğe,hareketsizlik kiloya yol açar.Hareketsizliğin en . önemli sebeplerinden biri de teknolojinin gelişmesidir. işe arabayla gitmek,asansör kullanmak,tüm gün hareket etmeden çalışmak,yoğun iş süreci ve stres ile birlikte gelen yorgunluk,spor yapmak için zaman aralığının kalmaması kilo artışını tetikleyen en önemli etmenlerdir.Hipertansiyon,diyabet,kolesterol yüksekliği veya karaciğer yağlanması gibi metabolik hastalıkların da bu kilo alma sürecine eşlik eder.

Dyt. Evrim Demirel

Total
0
Shares
Related Posts

Bel ağrısı yapan nedenler

Bel bölgesi üst ekstremite, gövde ve bacakları bağlayan ana bölge olduğu için oldukça hareketli,buna karşın yaralanmaya oldukça meyillidir ve her insan hayatının bir döneminde mutlaka bel ağrısı çeker.

Hipertansiyon

Damarlardaki kan basıncının normalin üzerinde olması hali olarak tanımlanan yüksek tansiyon, beyin kanaması ve felç, kalp yetersizliği ve kalp krizi, böbrek yetersizliği...
Total
0
Share